Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Álomfalva péksége

5 posters

Go down

Álomfalva péksége Empty Álomfalva péksége

Témanyitás  Angelus Hétf. Júl. 06, 2009 11:38 am

A pékség a főutca mentén helyezkedik el, és egy kisebb épületben található. Régebben egy törpe asszonyság irányította, ma már egy ember, aki egy közeli faluból jött el. Nemsokára újra felépült a kis épület, amelyből ma már finom illatok áradnak ki, és a frissen sült cipók sorakoznak a polcokon.


Álomfalva péksége Pd1079119
Angelus
Angelus
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 87
Join date : 2009. Jul. 05.
Tartózkodási hely : A faluban valahol...

https://alomfalva.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Oberon Csüt. Dec. 08, 2011 8:49 pm

- Szép jó napot!
Lépett be Oberon a pékségbe! Elvigyorodott és hegyes szemfogai elővillantak.
- Lehet itt tündekenyeret kapni? Úgy megkívántam. Sóhajtott egyet és tovább vigyorgott, akár egy kéjenc báró. Szegény pék nem szólt semmit csak hátrament, hogy csomagoljon Oberonnak egy kenyeret.
" Egész jó kis hely ez! Jó illat van és mennyi finomság. Imádom a Tünde énemet, mert ezeket meg tudom enni." Gondolta és tovább pásztázta a péksüteményeket.
Oberon
Oberon

Hozzászólások száma : 10
Join date : 2011. Oct. 12.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Reimu Csüt. Dec. 08, 2011 8:56 pm

Elgondolkozva lépked az ismeretlen tájat figyelve. Hosszú ideje bolyong már valami olyan helyet keresve, ahol véglegesen letelepedhet. Talán most megtalálta, amit keresett. Mindenesetre nincs itt az ideje a gondolkozásnak, ugyanis épp hogy észreveszi az útjába kerülő épületet, mielőtt frontálisan ütközne vele. Néhány percig szitkozódik, de lehiggad, amint megcsapja orrát a finom illat. Így hát pillanatok alatt dönt és belép a kis pékségbe.
- Jó estét! - köszön és a már bent lévő férfi felé is biccent egyet, majd elmerülten tanulmányozni kezdi a kínálatot.
Reimu
Reimu

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2011. Dec. 07.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Oberon Csüt. Dec. 08, 2011 9:03 pm

Oberon hátrafordult és egy szép leányzót vett észre.
- Önnek is kisasszony!
Mondta és kezet csókolt neki.
- Mi járatban erre? Tán csak nem becsalogatta a friss péksütemények ínycsiklandozó illata?
Kérdezte kedvesen.
- Hol van már az a kenyér?
Kiabált be a péknek, aki fél perc múlva ki is jött kenyérrel a kezében. Oberon kifizette, de nem tágított. Ismét a kisasszony felé fordult.
- Nem láttam még erre. Most érkezett?

( a következő hszt múlt időbe írd légyszi! Köszi Very Happy )
Oberon
Oberon

Hozzászólások száma : 10
Join date : 2011. Oct. 12.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Reimu Csüt. Dec. 08, 2011 9:13 pm

Az ismeretlen üzletbe az orrát megcsapó kellemes illat csalogatta be, valamint gyomra, aminek abban a szent pillanatban jutott eszébe, hogy szüksége van némi táplálékra.
- Valami olyasmi. Mit lehet itt kapni?
Pislantott kérdőn a másik vevő felé, aki láthatóan egész kedves személyiség. Majd mikor a kiabálásra kijött a pék, azonnal lecsapott rá, hogy megérdeklődje, hogy mit is lehet itt kapni. S amint kiválasztotta, majd kifizette az árut újra a férfi felé fordult.
- Nem csoda. Most érkeztem. Tulajdonképpen még azt se nagyon tudom, hogy merre vagyok.
Vont vállat mosolyogva, majd a zacskót a hóna alá csapva kezet nyújtott a másiknak.
- Egyébként Rei vagyok. Örülök a találkozásnak.
Biccentett felé és türelmesen kivárta amíg elfogadják, vagy elutasítják a kézfogását.
Reimu
Reimu

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2011. Dec. 07.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Oberon Csüt. Dec. 08, 2011 9:24 pm

Oberon mélyen beleszippantott a levegőbe.
"Hm!Nem tünde és nem is vámpír és nem is ember. Miféle lehet?"
Tépelődött magában és a kéznyújtást elfogadta, noha már egyszer kezet csókolt neki.
- Az én nevem Oberon. Akkor üdvözöllek itt. Álomfalván vagy kicsikém. Mondd csak. Miféle szerzet vagy?
Érdeklődött tovább. Valóban érdekelte a dolog.
- Igazán szép a neve. Ez a teljes vagy csak becenév?
Felhúzta szemöldökét és várt.
Oberon
Oberon

Hozzászólások száma : 10
Join date : 2011. Oct. 12.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Reimu Csüt. Dec. 08, 2011 9:37 pm

Elgondolkozva méregette a férfit, azon tépelődve, hogy mégis mennyit áruljon el neki. S végül arra jutott, hogy csak annyit, amit még nem tud felhasználni ellene. Tehát egyáltalán nem sok mindent.
- Köszönöm. Szóval Álomfalva. Érdekes, azt hiszem hallottam már róla.
Merengett el a nevet hallva, az utolsó kérdés hallatán kissé megemelte a szemöldökét, de végül úgy döntött, nem tesz semmit, ha válaszol.
- Boszorkány. És te?
Kérdezett is vissza azonnal, mert hát így illik, meg amúgy is kíváncsi volt rá. A neve dicsérését hallva elmosolyodott, végül is ki ne szeretné az ilyen dolgot.
- Csak egy egyszerű becenév.
Felelte félrebillentett fejjel, arcán rejtélyes félmosollyal.
- Egyébként mégis mit kell tennem ahhoz, ha esetleg huzamosabb ideig szándékozok itt maradni?
Tette fel az egyik legégetőbb kérdését, hiszen mért hagyott volna ki egy ilyen jó lehetőséget, ha már összefutott egy itt lakóval.

Reimu
Reimu

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2011. Dec. 07.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Oberon Csüt. Dec. 08, 2011 9:47 pm

- Hogy én mi vagyok?
Ravasz mosoly még szélesebb lett. Haját a fülei mögé tűrte. Így kivillantak a hegyes fülei, tehát a tünde mivoltát megmutatta. Aztán a mosolya még szélesebb lett és ismét kivillantak hegyes szemfogai.
- Nos, önre bízom, hogy mit gondol rólam. Mivel új, ezért a Varázslók és Boszorkányok központjába tud aludni és társalogni magafajtákkal. De ha jól értesült vagyok tud házat is építtetni, én sem vagyok itt túl rég óta. De szándékomban áll maradni.
Adta a nő tudtára.
- Nekem most mennem kell szép hölgy. Remélem még összefutunk később.
Megcirógatta a nő arcát és kilibbent a boltból.
Oberon
Oberon

Hozzászólások száma : 10
Join date : 2011. Oct. 12.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Reimu Csüt. Dec. 08, 2011 9:53 pm

- Pontosan.
Bólintott, hogy nyomatékosítsa a kérdését. Aztán elővillantak a fülek, mire rögtön fel is kiáltott.
- Tünde?
De még mielőtt a kérdést egyáltalán befejezhette volna, meglátta a szemfogakat is, amik viszont már inkább egy vámpíréra emlékeztettek.
- Tünpír?
Nyögött be valami furcsán összehozott nevet, majd a fejét megrázva felnevetett saját butaságán.
- Értem köszönöm a segítséget. Biztosan össze fogunk. Viszlát.
Biccentett barátságosan, majd intett a távozó férfi után. S amint egyedül maradt felmarkolta a megvett péksüteményt és elindult, hogy megtalálja az emlegetett szálláshelyet.
Reimu
Reimu

Hozzászólások száma : 7
Join date : 2011. Dec. 07.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Olegorn Vas. Júl. 08, 2012 9:14 pm

* A mai adományokat amiket úgymond épület javítására gyűjtött, azt itt most a pékségben szeretné elverni. Már régóta éhezik, egészen pontosan reggel óta és most van délután. Itt az ideje elfogyasztani a reggelijét és amilyen sikeres volt a gyűjtés még kitelik egy díszes vacsora. Beáll a sorba ami igen csak hosszú.
~ Pfff én ráérek. ~ Jegyzi meg magában, majd mint egy példamutató pap úgy vár a sorára. Lassan telnek a percek, azonban nyugodt marad mert egyrészt van alkalma megnézni a női felhozatalt. Meglát egy dús keblű nőt, amire a következő jut az eszébe.
~ Maga a bűn melegágya! ~ Pedig az öltözéke cseppet sem kihívó. Amikor halad egyenként a sor ő is halad előre egyet. *
Olegorn
Olegorn

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2012. Jul. 08.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Eleniel Vas. Júl. 08, 2012 9:22 pm

*Eleniel lép be a pékségbe. Látja, hogy nagy a tömeg. De hála az égnek a pék észreveszi és szól az inasnak, aki int Elenielnek. Ő azonnal odasiet a másik pulthoz. Sokan néznek rá ezért mérgesen, de ez őt egy cseppet sem zavarja.*
- Köszi, hogy elraktátok a maradék rákos sütit. Hamar fogy én meg innen csak ezt eszem meg. Esetleg ha lenne kagylós, vagy vízi csigás. De a rák a legfinomabb.
*Mondja az inas fiúnak és gyorsan kifizeti az ételt. Nem rakja be a tarisznyájába, mert kilép a pékség ajtaján és leül egy nagyobb darab kőre és majszolni kezdi a finomságot.*
~ Ez mennyei.
*Gondolja és jóízűen megint beleharap. Közben kiveszi a kulacsát, ami tele van friss vízzel, mert arra szüksége lesz. Kicsit feljött a felszínre, mert ő szeret itt is ott is lenni.*
Eleniel
Eleniel

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Olegorn Vas. Júl. 08, 2012 9:35 pm

* Várakozik a sorban, amikor egy igazi új jelenség tűnik fel és lép a látóterébe. Egy igazi szépség! Igen férfi fordítás szerint egy szép nő viszont most nem férfiként van jelen hanem papként. A papi kódex eltér jóval a férfi kódextől és nem szabad a kettőt összemosni. Másik pultnál kiszolgálják a nőt.
~ Ez meg mi? Hát ez! ~ Nem tud szóhoz jutni magában, kell egy idő míg visszatér belé a papi nyugalom. Felcsigázták az agyát, amire nem tud másképp reagálni mint kiviharzik a pékségből és ezt a nőt keresi a szemével. Gyakorlott szemei hamar kiszúrják a nőt, azon nyomban ott terem előtte és csúnyán rámutatva a nőre ordít fel.*
- Hahhaaa! Megvagy te bűnös lélek! Míg mások kínkeservesen sort állnak addig te úgy belibbensz az ajtón? Nem vagyok kíváncsi milyen bűnös bájakat vetettél be! * Csak most látja először és maga a dekoltázsa odatapasztja a szemét.*
-Én átlátok az álcádon, ami szintén bűnös ruha! Túlságosan sokat mutat azokból. Nem szégyenled magad Isten előtt? * Kapja elő a bibliát a kezébe és hevesen lapozgat benne. Próbálja megtalálni az ide passzoló sorokat. Nem találja, az viszont jól hallatszik ahogy megkordul a gyomra az éhségtől.*
Olegorn
Olegorn

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2012. Jul. 08.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Eleniel Vas. Júl. 08, 2012 9:48 pm

* Felvonja a szemöldökét, amikor egy hadonászó alak jelenik meg előtte. Figyeli a jelenetet. Lenyeli a falatot és elneveti magát. Lerakja tarisznyáját bele süllyeszti az ételt. Odasétál a fiúhoz. Teljesen közel.*
- Az, hogy én miért kaptam ezt így meg, az az én dolgom. Neked semmi közöd hozzá idegen.
*Mondja szinte sziszegve. Nem fogja őt senki fia kioktatni. amikor előveszi a Bibliát, megint elmosolyodik. Kiveszi a kezéből és összecsukja.*
- Nos, ez a ruha még sok is rajtam. Ugyan is én a vízben élek, de képes vagyok a szárazföldön is tartózkodni. És a vízben még ennyi sincs rajtunk. Csak a kényes részek vannak ott eltakarva. És nekem nincsen istenem. Én irányítom magamat.Szóval jobb ha ezt elrakod.
*Nyújtja vissza a Bibliát. Megvárj míg kiveszik a kezéből és vissza sétál az ételhez. Kiveszi, majd a fiú felé nyújtja.*
- Megfelezem veled. Hallom éhes vagy. Inkább tömd be a szád, mint, hogy prédikálj itt nekem. Még is mi vagy te ember? Netán pap?
*Teszi fel a költői kérdést, de a gúnyos vigyor nem tűnik el az arcáról. Meghúzza kulacsát. Most jól esik neki a hideg, friss víz.*
- Egyébként meg itt élek, már rég óta és ez a süti az én számomra készült, mert a pék a barátom és minden nap jövök érte. Rák húsával van töltve. Nagyon finom.
* Majd ketté törte a maradékot és a nagyobbik felét bizalmatlanul, ám teljes szívvel nyújtja át az idegennek.*
- Egyébként a nevem Eleniel.
*Mondja mellékesen és vissza ül a kőre.*
Eleniel
Eleniel

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Olegorn Vas. Júl. 08, 2012 10:06 pm

*Kineveti a szépség amit nem negatívként könyvel el, hanem győzelme első zálogát. Hallja a választ, hogy nincs semmi köze hozzá. Azért van annyi mersze, hogy szembesíti a nőt, hogy nem csak ő morgott.*
-Nos mások is morogtak mert csak így könnyedén ételhez jutottál. * A Biblia elővételénél meglepődik újra, hogy a másik csak úgy kimosolyogja könnyedén.
~ Egy tisztátalan lélek hozzáért a szentíráshoz! Isten irgalmazzon neki! ~ Hüledezik magában, majd amikor visszakapja a Bibliát máris az ajkai imára állnak.*
-Bocsáss meg Istenem, hogy tisztátalan lélek ért a szent írásodhoz és úgy beszél mint egy elveszett bárány a nyájadból. Légy irgalmas hozzá kérlek, Ámen. * Elteszi a Bibliát a kezéből, egyenesen a csuhája egyik erős zsebébe csúsztatja. Hallja hogy a másik megfelezi vele az ennivalót akkor kedvesen rámosolyog a nőre.*
-Még sem annyira elveszett vagy. Isten szolgáját megkínálni ételed felével, igazán nemes tett. Több ilyet teszel életedben, akkor még sok ember fog szeretni. * Nem az a csendes alkat, a szája jár. Tele van beszéddel és a gondolatai pedig mindig záporoznak felé.*
-Köszönöm az ételt Istenem! Legyen áldott e étel a te neved által. * Csak ezután veszi el a falatot, amit rögtön eltüntet. Nem tudja hogy megossza a nevét a másikkal, így némileg gondolatban beszél Istennel, hogy helyes lenne e a cselekedete.*
-Az én nevem Olegorn. Olegorn a vándorpap. Ételért és vízért cserébe hirdetem Isten igéjét. * S jönnek hozzá emberek akikkel lekezel, elmond pár imát a szeretteikért. Mikor végzett akkor fordul oda a bájos hölgyhöz.*
-Ha szemem és tudásom nem csal te egy vízi tünde vagy.
Olegorn
Olegorn

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2012. Jul. 08.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Eleniel Hétf. Júl. 09, 2012 10:43 am

- Örvendek Olegorn. De légy szíves ezt az Istenes dumát mellőzd. Ha nagyon muszáj akkor inkább suttogd, mert nem az én világom.
*Sóhajt egy nagyot és gyorsan megeszi a maradékot. Közben figyeli, ahogy másokért imádkozik.*
~ Na ez a nem semmi. Ilyet az utamba ejteni. Egy pap. Atya ég.
*Gondolja és azért kíváncsi lesz Olegornra.*
- Ne haragudj, de nekem Oli leszel. Olyan Oli képed van. Szóval mit jelent az, hogy vándor pap vagy?
*Teszi fel kérdését. És elgondolkozik, azon, amiket mondott neki Oli.*
- Engem? Hogy ember szeressen? Nem is tudom. Igazából nem nagyon ismerek embert. Pontosabban egyet se. Csak most veled beszélek. Látni persze látok, nap mint nap a faluban, de beszélni veled beszélek először. És be kell valljam, te aztán fura vagy. Igen, én Vízi Tünde vagyok, de különben az összes pap ilyen? Így beszél? Minden második szavad az Isten.
*Mondja el a véleményét és bele is nevet a tenyerébe picit. Nem semmi, az egyszer biztos. De meg kell hagyni Oli arca egész helyes. Ha nem beszélne ilyen furán talán még érdekelné is Elenielt.*
- A papok szeretik a pálinkát?
* Kérdezi vigyorogva, mert eszébe jut, hogy July Rose azt kóstoltatta meg vele és az ízlett neki.*
Eleniel
Eleniel

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Olegorn Hétf. Júl. 09, 2012 11:19 am

*Meglepődik, hogy neki ilyet mernek mondani, hogy mellőzze az Istenes dolgot. Az meg végképp nem érti, hogy miért suttogjon. Egy papnak jó beszélőkéje van, szépen tud beszélni és az elveszett emberekhez szól.
~Így semmibe venni a munkámat! Ki ez a nő, hogy nekem ezeket mondja? ~ Merül fel benne. Le se tud nyugodni mikor jön a következő megdöbbentő dolog, hogy egyszerűen becézni kezdik. Nem jön ki a sodrából, csak az arcán lehet látni, hogy kissé rosszul esnek a szavak amit hall.*
-Vándor pap azt jelenti, hogy nem templomban lakom hanem a szabad ég alatt. Csillagos égbolt a házam teteje és a föld az alja.Ami körülvesz minket az mind az ő munkája. * Fel sem tűnik számára, hogy mennyire kihagyja Isten nevét, ahogy kérte a nő.*
-Számomra meg te vagy a fura. Még furább lennél ha bizonyosan még kevesebb ruhában látnálak. Ami bűn és amit ellenzek. * Persze nem ellenzi, ám fel kell tartani annak látszatát, hogy ő a megtestesült jóság. Mint egy példakép akire nyugodtan fel lehet nézni.*
-Az összes pap úgy beszél ahogy kialakult neki kiskorától. * Ekkor jön még egy megdöbbentőbb kérdés, amire a teljesen határozottan válaszol.*
-Nem ihatunk pálinkát, nem érinthetünk nőt. S ha megkérhetlek arra, akkor Olegornnak hívj és ne Olinak! Én sem foglak Eninek hívni mert alig ismerlek. Te sem tudsz rólam semmit! * Nem mutatja a sértődés jelét az arcán.*
Olegorn
Olegorn

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2012. Jul. 08.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Eleniel Hétf. Júl. 09, 2012 11:30 am

- De jó, akkor vándor papnak lenni. Én is szoktam éjszaka a felszínen tartózkodni. Olyankor a csillagokat bámulom. Olyan szépek.
*Kicsit elmélázik. Aztán gonoszan elvigyorodik.*
- Bűn? Akkor soha ne nézz vízi tündére. Ez a javaslatom. Ugyan is mi kevés ruhába járunk, mint már mondtam.
*Gondol egyet és felveszi a kislányos stílust.*
- Légysziiiiiii!!!!! Olegorn!! Velem tegyél kivételt, had hívjalak Olinak. Te is hívhatsz cserébe úgy, ahogy szeretnél.
*Mondja már kedvesen és elgondolkozik azon, hogy lehet kicsit másképp kellett volna viselkednie.*
- Ne haragudj, azért, ahogy az imént viselkedtem. Rendben?
*Kérdezi és reméli, hogy nem lesz baj. Szeretne ezzel a fiúval jóban lenni. Még ha ilyen Istenes dumája is van.*
- Megengeded, hogy megismerjelek?
*Kérdezi és megint iszik néhány kortyot. Észre is veszi, hogy már szinte kiitta az egész kulacsot.*
- Egy pillanat. Megkérem a péket, hogy töltse fel a kulacsomat vízzel. Különben kiszáradok és nekem annyi.
*Gyorsan beszaladt a pékségbe és pár perc múlva ki is ért. Immár teli kulaccsal.*
- Így már mindjárt más. Nos, és szeretnél valamit esetleg rólam megtudni? Vagy teljesen elástam már magam előtted?
Eleniel
Eleniel

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Olegorn Hétf. Júl. 09, 2012 11:51 am

- A csillagok valóban szépek és én ismerem az összes csillagkép nevét és történetét. * Ezt teljes nyugalommal állítja, mert úgy van ahogy mondja. Van amikor egyes városok könyvtárába, vagy templom könyvtárába beleveti magát, hogy a tudását csiszolja mint egy gyémánt. Hallja a másik javaslatát, hogy akkor ne nézzen vízi tündére mert kevés ruhában járnak. Megfogja a tanácsát, tökéletesen hallgatva a női nemre elfordul tőle.*
-Míg csuhában vagyok addig Isten szolgája vagyok. Addig Olegorn. Csak akkor hívhatsz Olinak, ha leveszem. Mellesleg jó, hogy emlékeztetsz arra mennyire bűnösen sokat mutatsz idomaidból. A végén még elcsábulnék és bűnös romlott emberré válnék.* Hagyja a nőt, had főjön a levében addig nem méltatja válaszra míg nem úgy érzi elkeseredettség kezd rajta úrrá lenni.*
-Rendben megbocsátok, megismerhetsz. * Eleniel ekkor megy be a pékhez vízért. Megvárja míg megjárja a nő aztán válaszol neki.*
-Nem ástad el magad Isten előtt teljesen, sem előttem. Azt meg kell, hogy mondjam bizony nem sokat olvasol. * Még mindig nem néz szembe a másikkal. Majd hirtelen leül a másik mellé, a királykék szemeivel belenéz a másikéba.*
-Igen! Mindent akarok rólad tudni! Minden bűnödet, hogy én feloldozhassalak. Hogy megszabadítsalak a gonosztól. Csak bátran, nekem mindent elmondhatsz. Akármilyen rossz. * Biztatásképpen még megfogja finoman a nő kezeit, finoman megszorítja.*
Olegorn
Olegorn

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2012. Jul. 08.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Eleniel Hétf. Júl. 09, 2012 12:06 pm

- Rendben Olegorn. És mikor veszed le a csuhád?
*Érdeklődik buzgón. Talán akkor majd máshogy tudnak beszélni. Egyenlőre beletörődik abba, hogy ezt kapja.*
- Rendben, tudhatsz rólam mindent. El is kezdem.Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer is kisbaba. Szép zöld hajjal és világos szemmel. A szülei nagyon szerették. Ahogy cseperedett, sok barátja lett. Sokat játszottak a tóban, ahol éltek. Történt egyszer, hogy az ember féltékeny lett rájuk. Pontosabban azokra a vízi tündékre, akik a keleti tóban éltek. Féltékenyek lettek a külsőjükre, a boldogságukra. Ti emberek öltétek meg a kislány szüleit. Mindenféle vegyszert beleengedtetek a vízbe. Menekülni sem volt idejük. Csupán pár felnőtt és négy gyerek élte túl.Köztük volt a kislány is. Velük élt és velük vándorolt földről földre, vízről, vízre. Aztán egy pár éve elszakadt tőlük, mert a maga ura lett. És itt kötött ki. Itt próbál új életet kezdeni, és elfeledni a régit. Na tetszett a rövid mese?
*Kérdezte kíváncsian és ebből le lehetett szűrni, hogy nagy vonalakban a saját történetét mondta el. Szomorú volt, de talán ezért is bizalmatlan és ezért is ilyen arrogáns az elején.*
- És neked mi a történeted kedves ifjú pap?
*A kezét nem vette ki a fiú kezeiből. Még talán egy kicsit erőt is adott neki, hogy így el tudja ezeket mondani. Persze ezt soha nem vallaná be. senkinek.*
Eleniel
Eleniel

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Olegorn Hétf. Júl. 09, 2012 12:33 pm

-Akkor veszem le a csuhát, mikor nem hív a kötelesség. Sok a dolgom, főleg ha nagyvárosba kerülök. Vannak esetek ahol gyógyítanom kell, imádkoznom, prédikálnom és sok más Istennek tetsző dolgokat. * Ekkor eljön a mesélés ideje, amit először a lánytól hall. Az elején barátságosan mosolyog, azonban a történet fordulópontján kiülnek arcára a düh. Szívében sem érez másként, mert érzéseit mindig tisztán mutatja mások felé. A mese végén mikor megszólítja őt Eleniel, akkor nem tud válaszolni csak a gondolataiba temeti fiatal elméjét. Sóhajtott egyet és megilletődve válaszol neki.*
-Igazán, igazán szomorú mese. Felháborító az, hogy mások otthonát így tönkreteszik. Mily életeket nyomorítanak meg. Fájdalmas. * Olyan arca lesz amiről leolvasható, hogy átérzi a nő minden fájdalmát, mindent ami rosszul érte el személyét.*
-Szorítsd meg kezeim, nyugodtan megszoríthatod. Ha elmondod hol történt ez, akkor tőlem telhetőt megteszek, hogy több fajtársad ne kerüljön erre a sorsra. Most pedig imádkozok ha nem gond. * Ezzel behunyja a szemeit és továbbra is a nő kezeit fogva szólal meg.*
-Édes atyánk, Istenünk! Itt van e elveszett gyermeked, aki szenvedett csak azért mert szépnek teremtetted. Élőhelyét elpusztították. Ezért kérlek, vedd el a szomorúságát, ha bűnt követett el ellened akkor most bocsásd meg neki. Ámen. * Mikor elmondta az imát akkor, feláll a helyéről azonban hirtelen egy erőt érez háta mögül ami meglöki őt a nő irányába. Megbotlik saját lábában majd a nőt teljesen letaglózza a földre. Felnéz hirtelen, hogy lássa ki lökte fel, azonban az alakot nem látja.
~ A fenébe! ~ Természetesen elpirul ezután a helyzet miatt, meg a tömeg is feléjük néz. Hirtelen ügyetlenkedésbe kezd, ami abban merül ki, hogy néha hozzáér picit az idomokhoz. Csetlik botlik és nagyon zavarban van. Végül sikerül felállnia és jobbját nyújtja hogy felsegíthesse Elenielt.*
-Bo..Bocsáá...sss meg!Ne.. Neeem, akartam. * Nem találja a hangját se és dadog folyamatosan. Végül elfordul teljesen összeomlik.*
Olegorn
Olegorn

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2012. Jul. 08.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Eleniel Hétf. Júl. 09, 2012 12:53 pm

- Mindegy már hol történt. Ott kihalt a fajom. De itt biztonságban vagyunk. Szeretek itt lakni.
*Mondja mosolyogva. Igazán jól esik neki, az, ahogyan bánik fele Olegorn.*
- Nem fogom megszorítani a kezed. Egyenlőre jó, így, ahogy van.
*Aztán elkezd imádkozni, de ez van. Eleniel elfordítja a fejét, köröz egyet szemeivel, de nem szól közbe. Inkább hagyja, hadd cselekedjen a fiú. Majd egyszer talán abbahagyja. Amikor feláll és ráesik kicsit ő is zavarban van, hiszen még soha nem volt ilyen közel hozzá férfi.*
- Ő semmi baj. Khm.
*Mondja teljesen pirosan és gyorsan leporolja azt a csekély ruhát, ami a testét borítja. Látja, a többi nép rosszalló pillantásait és azt is, hogy Olegorn is hasonlóan zavarban van. Megfogja gyorsan a kezét és behúzza a bolt mögé. Itt nem szegeződik rájuk az a sok tekintet. Noha gondolhatnak ezt azt, ez most nem érdekes. Gyorsan elkezdi leporolni azt a szép csuhát, közben pedig ezt mondja.*
- Nem haragszom egyáltalán. De mi történt? Netán megbotlottál?
*Kérdezi és , amikor bejezte a porolgatást leül egy dobozra. Ott ugyan is sok van. Biztosan a pékségé. De nem baj, most oda ül. Gyorsan iszik egy keveset és már is folytatja.*
- Be kell valljam felettébb zavarban vagyok most, mert soha nem volt még ilyen közel hozzám férfi. De majd nem sokára túl leszek rajta Rá se ránts. Különben mi vitt arra téged, hogy a papi hivatást válaszd?
*Kérdezte kedvesen, de egy picit még piros volt az arca.*
Eleniel
Eleniel

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Olegorn Hétf. Júl. 09, 2012 1:18 pm

*Behúzza a bolt mögé, amire csak még inkább zavarodott arcot vág. A szíve hevesen kezd el dobogni, hogy kettesben van a nővel és, hogy senki más nincs rajtuk kívül.Mikor elkezdi leporolni őt Eleniel, akkor gyorsan kibuknak belőle a szavak.*
-Ne.. Neeee! Ez nagyon nem jó helyzet! * Eléggé gyengén sikeredik elmondani a nőnek, aki valószínűleg biztosan nem hagyja abba a csuhája porolását. Mikor végzett és nekiszegezi a kérdéseket addigra próbálja összeszedni magát.*
-Valaki menekült és meglökött. * Szólal meg az előzőekhez képest nyugodtabban. Lassan sikerül felülkerekednie a helyzeten.A nő leül a dobozra, akkor úgy véli jobb ha leveszi a papi csuhát magáról, mert belemelegedett a helyzetbe. Szépen lehúzza magáról, aztán a kezébe veszi. A ruházata a csuhája alatt szép, egy nagyon megnyerő fiatalt csinál belőle. Az inge barna színű, ezüst gombokkal, míg a nadrágja fekete színű. A lábán a saru már jól látható.Mivel a csuhával együtt a papi kódexet félreteszi így előtérbe kerül a férfi. Lassan odalép Elenielhez, vele szembe a lábai közé és a királykék szemeivel ránéz.*
-Én is zavarban vagyok ha egy nőhöz közel vagyok. De vajon ennyire rossz lenne egy férfi közelsége, vagy egy nő közelsége? * Nem ér hozzá a másikhoz, inkább a szemközti falnak dűti a hátát.*
-Nem választhattam. A szüleim egy Templom előtt hagytak mikor kicsi voltam. A papok találtak rám és neveltek belőlem azt aki vagyok. De ettől függetlenül hidd el, nem akarsz a közelemben maradni. Bajt okozok, az a véremben van. A papi dolgok megragadtak a fejemben, azonban annak ellenére nem tudok egy dologról lemondani. Az pedig a nők. Áhh azt hiszem, most már tudod milyen kis csaló vagyok. Jobb ha elválnak az útjaink.
Olegorn
Olegorn

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2012. Jul. 08.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Eleniel Hétf. Júl. 09, 2012 1:35 pm

*Amikor Olegorn leveszi a csuhát Eleniel csak nézi, de nem szól semmit. Talán egy kicsit el is tátja a száját, persze ebből nem vesz semmit észre a férfi.*
- Bevallom nem volt rossz a közelséged, csak furcsa. Engem még soha nem érintett meg férfi. Csókot sem kaptam. Tudod, a népemnél az a szokás, hogy csak egyet enged egy nő a közelébe. És az lesz neki az első minden téren.
*Mondja kicsit zavartan, de tényleg így van. És ő ezt eddig be is tartotta. Meghallja, hogy a nőkről nem tud lemondani. Sunyi kis mosoly jelenik meg az arcán.*
- Hm. Gondoltam, hogy nem vagy te olyan szent, mint amilyennek mutatod magad Oli.
*Most már becézi, mert nincs rajta ruha és itt úgy sem hallja senki.*
- És voltál már nővel? Úgy?
*Kérdezi bizonytalanul. De ez most nagyon kíváncsivá tette.*
- És a bajt pedig vonzom. Bizony nagyon is. Tudod ki itt a számomra a legszimpatikusabb eddig? Egy vámpír. Bizony. És már ittam vele pálinkát is. Igaz a fejembe is szállt. És ő mesélt már a férfiakról, de igazából annál többet nem tudok.
*Kicsit elneveti magát, mert eszébe jutott, hogy July mondta, hogy neki már milyen sok férfival volt dolga.*
- Valóban itt szeretnél most hagyni? Végre, amikor kezdesz feloldódni? Engem nem zavar, hogy ilyen vagy. Sőt szimpatikusabbá tesz. Hidd el.
*Mondja kedvesen. Végre bevallotta azt neki Oli, amit eddig is sejtett. Nem az a tipikus pap, az egyszer biztos.*
Eleniel
Eleniel

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Olegorn Hétf. Júl. 09, 2012 1:59 pm

*Hallgatja Enit, hogy bevallja neki nem volt rossz a közelsége, csak furcsának találja. Nem érintette meg eddig egy férfi sem. Az utolsó két gondolat az emberekre is jellemző. Mikor a sunyi kis mosolyt látja a nő arcán akkor elnézi egy darabig majd megszólal végre.*
-A nők már csak ilyenek, mindent megéreznek előre, ha valami nincs rendben egy pasival. * A következő kérdésre köpni és nyelni sem tud, hogy a másik minden további nélkül megkérdezi, hogy volt e nővel.Igazából volt nővel, azonban sosem jutott el odáig. Mindig csak az egymás kényeztetéséig jutott el, ott viszont mindig megállt úriemberként.*
-Mondhatni csak félig meddig. * Nem feszegeti a témát, mert nem fogja ezt egy olyan nővel megbeszélni akivel még csak a barátkozásnál tartanak. Az utolsó szavak nagyon megnyugtatják, egyben arra késztetik, hogy odalépjen Eni elé újra.*
-Szóval szimpatikus vagyok a számodra. Az a baj, hogy sok nő letámad engem. Szép hölgyek marakodnak rajtam, azt sem tudom miért. Először látom őket meg, aztán a következő öt percem pokollá válik mert rám akaszkodnak. Nem hinném, hogy szép ember lennék. * Hangosan gondolkozik, amit megoszt a nővel. Gátlástalanul vonul oda hozzá a lába közé és két kezét ráteszi Eni combjaira.*
-Te is szimpatikus vagy. Te vagy az első aki úgymond nem ugrott nekem. S ha már jól hallottam, akkor segíteni szeretnék neked. Mármint, hogy ne gyere zavarba ha egy férfi van a közeledben. *Megsimogatja Eni combjait és lassan az oldalán egyre feljebb halad.Teljesen odasimul testével a másikhoz, belemarkolva kicsit a formás hátsókba.Nem engedi el egy percig, aztán elválik tőle.*
-Ez az első ölelésed amit tőlem kaptál. A simogatások bevallom nem mindennapiak. * Ekkor pillantja meg, hogy Eni ruhája még piszkos. Így a combjánál leporolja a nőt, hogy utána elváljon tőle.*
- Meghívhatlak vacsorára?
Olegorn
Olegorn

Hozzászólások száma : 29
Join date : 2012. Jul. 08.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Eleniel Hétf. Júl. 09, 2012 2:16 pm

- Tudod, meg is értem azokat a nőket. Elvégre szerintem nem vagy csúnya ember és ráadásul fiatal. Meg persze nem utolsó sorban egy tiltott gyümölcs, amit olyan jó lenn leszakítani.
*Gondolkozik ő is hangosan. Aztán a combjai érintésére kicsit felszisszen, de nem mozdul Nem is tud, mert teljesen megmerevedik. A simogatás csak tetézi ezt. De talán jó érzésnek mondható. És a hátsója megfogása teljesen kővé dermeszti. *
- Jó segíthetsz, csak nekem idő kell. Ez az érintés is most különös volt. Olyan más, mint, amikor én érek a bőrömhöz. De nem is akartak engem a férfiak. Talán azért, mert olyan hűvös vagyok feléjük. Veled is az volt az elején, de beláttam nem érdemes annak lenni. *Mondja őszintén és, amikor leporolja Oli a ruháját a combjánál már nem ad ki hangot, de még egy picit összerándul. Rájött, hogy tulajdonképpen ő izgul, ha egy férfi ilyen közel van hozzá.*
- Vacsorára? Nos, igen. Azt hiszem a fogadóban vannak finom tengeri herkentyűk. Én ugyan is csak azt vagyok képes megenni. Akár egy hal.
*Mondja talán picit szomorúan, de úgy igazából nagyon finomak tudnak azok is lenni.*
- Akkor szerintem mehetünk is, mert ez a kis finomság, amit az előbb ettünk, nem volt elég kettőnknek. Majd én elvezetlek a fogadóhoz.
*Mondja és várja, hogy a férfi miként cselekszik. Felhúzza e a csuhát, vagy marad a kezében. Aztán el is indulnak enni.*
Eleniel
Eleniel

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Álomfalva péksége Empty Re: Álomfalva péksége

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.