Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kikötő - A kereskedelmi csomópont

3 posters

Go down

Kikötő - A kereskedelmi csomópont Empty Kikötő - A kereskedelmi csomópont

Témanyitás  Angelus Vas. Júl. 05, 2009 4:32 pm

Álomfalva egyik fontos és jelentős kereskedelmi pontja. Általában ide érkeznek azok az áruk, melyet az árusok nem tudnak maguk megtermelni. Nagy erre a nyüzsgés, bár sokszor csak szerelmespárok tévednek erre, hiszen a tenger látványa már nem is lehetne szebb. A sétány részén sok pad van, ahova leülhetnek, és kipihenhetik magukat. Ez csupán akkor nem ajánlatos, amikor befutnak a hajók, ami legalább naponta egyszer megtörténik. Olyankor a kikötő egy csapásra zsúfolt lesz, és hirtelen megtelik dohányfüsttel a levegő...

Kikötő - A kereskedelmi csomópont Elfwoman_sea
Angelus
Angelus
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 87
Join date : 2009. Jul. 05.
Tartózkodási hely : A faluban valahol...

https://alomfalva.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Kikötő - A kereskedelmi csomópont Empty Re: Kikötő - A kereskedelmi csomópont

Témanyitás  Laihil Csüt. Júl. 28, 2011 6:11 pm

Laihil érkezik a kikötőhöz. Igazán tetszik neki ez a hely, és régen is olyan sokat volt itt. A víz közelsége nagyon megnyerte és leült a homokba. Nézte a messzeséget és közben azon gondolkodott, amit múltkor a barlangban látott. Nem pislogott csak nézte a végtelen tenger halk zúgásának fátyolos ködét!
Laihil
Laihil
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Kikötő - A kereskedelmi csomópont Empty Re: Kikötő - A kereskedelmi csomópont

Témanyitás  Niiv Moon Csüt. Júl. 28, 2011 6:25 pm

Niiv elmélyedve sétált a kikötőben. Csak nézte a tenger csillogó hullámzását és régi életére gondolt. Szerette ugyan a falkát, a családját, de emlékezett még rá, hogy mennyire jó volt az igazi családjával még emberként. Bár akkor még kisgyerek volt és nem láthatta meg a világban a rosszat. Most annál több szörnyűséget érzékelt. Bűnök, melyeket a világon élő fajok követnek el nap mint nap. A kirekesztő viselkedés, amikor félve és undorral tekintenek rá a puszta létezése miatt.
- Nem szeretem ezt a világot. - vallotta be magának félhangosan. Csak a tengernek merte ilyen nyiltan kimondani ami a szívét bántotta. Tudta, ha a falka tagjai megsejtenék, hogy milyen keserűség lakozik a szívében, akkor azonnal megpróbálnának "segíteni" neki. De ő nem szerette, ha nagy figyelem terelődött rá. Így tehát csak állt mint egy kőszobor és hallgatta a tenger bús morajlását.
Niiv Moon
Niiv Moon

Hozzászólások száma : 12
Join date : 2011. Jul. 27.

Vissza az elejére Go down

Kikötő - A kereskedelmi csomópont Empty Re: Kikötő - A kereskedelmi csomópont

Témanyitás  Laihil Csüt. Júl. 28, 2011 6:31 pm

Lahilt egy hang zökkentette ki a mélázásból.Hátranézett és elmosolyodott. Rögtön tudta, hogy mivel áll szemben és a vérfarkasok némiképp közelebb álltak a szívéhez, mint a vámpírok.
- És, ha szabadna tudnom miért nem szereted ezt a világot?
Kérdezte, ő már hangosan. Lehet, hogy egy ember nem hallotta volna meg a farkaslány szavait, de Lahilnek tünde lévén kitűnő a hallása.
- Örvendek, Laihil.
Mutatkozott be, még mindig mosollyal az arcán.
- És te ki vagy? Ülj le mellém. Egész kellemes itt.
Ajánlotta a lánynak és előrefordul ismét a tenger felé.
Laihil
Laihil
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Kikötő - A kereskedelmi csomópont Empty Re: Kikötő - A kereskedelmi csomópont

Témanyitás  Niiv Moon Csüt. Júl. 28, 2011 6:45 pm

Niiv kissé összerezzent, mikor egy éles hang csattant a háta mögött. Megpördült a tengelye körül és rámeeredt az elf lányra. Kimért, kutató pillantásokkal mérte végig az idegent, aki közben bemutatkozott és magához invitálta Niivet. Niiv nem tett eleget a kérésnek. Tudta, hogy nem szabad bedőlni a kedveskedők hívásának. Az elfekben még kevésbé bízott mint akármelyik más fajban. A vámpírok taplók voltak, de legalább őszintén kimutatták a gyűlöletüket. Az emberek rettegve futottak el mindig. De az elfek édes szavakkal csalják magukhoz az áldozatukat. Szépségükkel, álca-kedvességükkel sokakat meg tudtak téveszteni. De Niiv már rég eldöntötte, hogy ő ugyan nem fog a figyelmetlenek közé tartozni. Már csak a falka védelme miatt is. Hisz Niiv az egyik legjobb harcos a csoportban, nagy veszteség lenne, ha harcra kerülne a sor. Niiv kimért pillantásokkal tekintett a lányra, aztán lassan válaszolt:
- A nevem Niiv. Niiv Moon. És vérfarkas vagyok.- közölte, mintha ennyi éppen elég lenne ahhoz hogy az elf nő ne szóljon többet hozzá. Számított rá hogy a lány majd felpattan és elfut, vagy valami gorombát vág Niiv fejéhez. De arra is számított, hogy talán, majd kedveskedéssel megpróbállja tőrbecsalni a farkaslányt. Így mozdulatlanul a helyén maradt és figyelte Laihil reakcióit.
Niiv Moon
Niiv Moon

Hozzászólások száma : 12
Join date : 2011. Jul. 27.

Vissza az elejére Go down

Kikötő - A kereskedelmi csomópont Empty Re: Kikötő - A kereskedelmi csomópont

Témanyitás  Laihil Csüt. Júl. 28, 2011 6:52 pm

- Szép a neved Niiv!
Mondta és tudta, hogy invitálása tagadást von maga után.
- Jó, beszélhetünk így is. De akkor ne tarts udvariatlannak azért, hogy hátat fordítok neked.Tudod, régen, még mielőtt ez a falu újjáépült volna én itt laktam a pusztulás előtt. És volt egy barátnőm. Az egyik Legjobb Lilyan. Ő is vérfarkas volt. Ő és egy másik tünde voltak a testvéreim itt és hárman együtt pedig verhetetlen bagázs voltunk. Laihil itt elmosolyodott kicsit, hiszen visszaemlékezett a régi szép időkre.
- És tudod, Lilyan is nagyszerű harcos volt és később pedig anyuka. Na de ez már elmúlt.
Belemarkolt keserűen a homokba.
- Honnan érkeztél? Vagy talán ez is titok?
Már nem mosolygott, de hangja barátságos maradt. Valamiért ez a lány emlékeztette a régi barátnőjére. Ő is annyira bizalmatlan volt az elején, mit Niiv.
Laihil
Laihil
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Kikötő - A kereskedelmi csomópont Empty Re: Kikötő - A kereskedelmi csomópont

Témanyitás  Niiv Moon Csüt. Júl. 28, 2011 6:59 pm

Niiv megfeszülve hallgatta Laihil beszédét. Nem mozdult meg és nem lépett közelebb, csak figyelt és várt. De mikor a lány megjegyezte, hogy volt egy vérfarkas barátnője, akkor kissé felvonta a szemöldökét. De azért nem élte bele magát a dologba. ~Ki tudja, hogy tényleg így volt-e?~ gondolta keserűen. De nem bírta megállni, hogy meg ne kérdezze:
- És mi történt Lilyannel? - kérdezte csendesen és Laihil mellé sétált lassú kimért léptekkel. Messzebb állt meg az elffel egy vonalban. Aztán nekidőlt egy kiszáradófélben lévő fa törzsének. És várta a választ.
Niiv Moon
Niiv Moon

Hozzászólások száma : 12
Join date : 2011. Jul. 27.

Vissza az elejére Go down

Kikötő - A kereskedelmi csomópont Empty Re: Kikötő - A kereskedelmi csomópont

Témanyitás  Laihil Csüt. Júl. 28, 2011 7:06 pm

Hallotta, hogy a lány lábai megmozdulnak és egy picit közelebb jött. Ezt megnyugtatónak találta.
- Ő meghalt. Amikor elpusztult a falu. A férjével és a gyermekével együtt. És persze az én férjemmel és az én gyermekemmel együtt.
Mondta és egy újabb homok kupacot markolt fel.
- De most újjáépítik és egész szépen halad. Újra itthon érzem magam és ez megnyugtató. Persze kicsit hozzá kell még szoknom a dolgokhoz, hiszen, akárhová is megyek még felsérti a szívemet a múlt emléke.
Vett egy nagy levegőt és ismét kérdezett.
- Hallottál már a falu régi pusztulásáról nem?
Még mindig nem fordult hátra, hiszen a lány sem ült még le mellé.
Laihil
Laihil
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Kikötő - A kereskedelmi csomópont Empty Re: Kikötő - A kereskedelmi csomópont

Témanyitás  Niiv Moon Csüt. Júl. 28, 2011 7:13 pm

Niiv még mindig feszülten figyelte Laihilt, de aztán kicsit ledöbbent amikor a lány elmondta, hogy mi is történt vele a múltban.
- Sajnálom. - mondta Niiv csendesen és őszintén. Nagyon is jól tudta, hogy milyen elveszteni a számunkra fontos embereket. - És mi lett a harmadikkal?- Kérdezte érdeklődve Niiv. A tünde lány következő kérdésére nemlegesen rázta a fejét. Leült, még mindig távol Laihiltől és kíváncsian meredt a lányra.
- Elmesélhetnéd. Igazán érdekelne. Az az igazság, hogy nem nagyon emlékszem hogy pontosan honnan is származok. Csak annyit tudok hogy egy déli tájról. Terngerpart mellett éltem. - mondta legondolkodva. Aztán a lányra nézett és várta a mesét.
Niiv Moon
Niiv Moon

Hozzászólások száma : 12
Join date : 2011. Jul. 27.

Vissza az elejére Go down

Kikötő - A kereskedelmi csomópont Empty Re: Kikötő - A kereskedelmi csomópont

Témanyitás  Laihil Csüt. Júl. 28, 2011 7:31 pm

Nagyon tetszett Laihilnek, hogy a lány kezdi a bizalmába fogadni. Ki tudja talán Lilyan lelke ujjá született..
- Ő egy nagyszerű gyógyító volt. Szintén Lombtünde, aki nagyon szeretet minket.Sellynek hívták. Ő is meghalt, úgy mint a többiek. Éppen azon fáradozok, hogy megkeressem a régieket, de a temetőben jártam és nagyon sokan odavesztek. Egyetlen egyről tudok, egy tündéről, aki túlélte. Vele kéne találkoznom, nem messze lakik, csak éppen már késő van. Holnap indulok, majd útnak. Remélem megismer, mert bevallom őszintén tartok a viszont látástól. Ki tudja, hogy az ő személye milyen régi sebeket tépnek még fel. De mindenképpen szeretném látni. Valami azt súgja, hogy látnom kell.
Szögezte le és ránézett már a lányra.
- Tengerpart mellett éltél? Az gyönyörű lehetett.
Leszegte a fejét.
- Elmeséled, hogy hogyan lettél farkas?
Laihil
Laihil
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Kikötő - A kereskedelmi csomópont Empty Re: Kikötő - A kereskedelmi csomópont

Témanyitás  Niiv Moon Csüt. Júl. 28, 2011 7:46 pm

Niiv szótlanul hallgatta Laihilt. Aztán a lány kérésére belefogott a mesélésbe:
- Nem igazán emlékszem a településre. Csak az érzésre emlékszem. Olyan nyugodt és boldog voltam. - mondta semmibe révedő szemekkel. Újra ellátogatott a múltjába. - Aztán egyik éjjel ránktört egy farkashorda. Nem tudom mennyien halhattak meg, mert én elmenekültem. De nagyon sötét volt és nem vettem észre hogy a szikla nem biztonságos. Lezuhantam a tengerbe. Meghaltam volna, ha a falka vezére Nour meg nem ment. Ő változtatott át és aztán a farkasokkal nevelt fel. Igyekszem minél jobban a falka hasznára leni, mert viszonozni szeretném mind azt a jót amit ők adtak nekem. - mondta Niiv és sandán Laihilre tekintett.
Niiv Moon
Niiv Moon

Hozzászólások száma : 12
Join date : 2011. Jul. 27.

Vissza az elejére Go down

Kikötő - A kereskedelmi csomópont Empty Re: Kikötő - A kereskedelmi csomópont

Témanyitás  Laihil Csüt. Júl. 28, 2011 7:50 pm

Laihil figyelmesen végig hallgatta Niivet.
- Megértem. Én is azon lennék, hogy mindent megtegyek értük. És szeretsz farkas lenni?
Megint ránézett a nőre.
- Ne haragudj, de azt hiszem mennem kell. Holnap korán kelek, hogy felkutassam Aredhyllt, akiről meséltem. Örülök, hogy megismerhettelek.
Kezet nyújtott a lánynak, ez a barátság már csak rajta múlik. Laihil szeretné elkezdeni vele a boldog életet, csak úgy mint régen Lilyvel.
- A mielőbbi viszont látásra.
Mondta és elballagott.
Laihil
Laihil
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Kikötő - A kereskedelmi csomópont Empty Re: Kikötő - A kereskedelmi csomópont

Témanyitás  Niiv Moon Csüt. Júl. 28, 2011 7:59 pm

Niiv nem tudta mit válaszolhatna a lány kérdésére. Hiszen természetesen nem szeret szörnyeteg lenni, de el kell fogadnia ami. Így csak ennyit mondott:
- Szeretek a falka tagja lenni. - Ez végülis igaz volt, mert tényleg családjaként szerette a falkát. A lány távozóra fogta és kezet nyújtott niivnek. A lány értetlenül meredt a nőre. De aztán kimérten megérintette a lány kinyújtott kezének tenyerét az egyik ujjával. Így el is fogadta a kézfogást, de mutatta is, hogy még nem bízik a nőben. Aztán Laihil elsétált. Niiv hosszan nézett utána. Figyelte a lány kecses mozgását. Mikor Laihil eltűnt újra gondolataiba mélyedt és figyelte az egyre sötétebb színekben játszó óceán vizét. Arra eszmélt fel, hogy már sötét van. A falkatagok, már biztos aggódnak érte amiért ilyen sokáig elmaradt. Így felpettant és futni kezdett. Jobb ha minél előbb hazaér.
Niiv Moon
Niiv Moon

Hozzászólások száma : 12
Join date : 2011. Jul. 27.

Vissza az elejére Go down

Kikötő - A kereskedelmi csomópont Empty Re: Kikötő - A kereskedelmi csomópont

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.