Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Égszínkék tisztás

+3
Oliver Blackrose
Suzy de Seyssel
Angelus
7 posters

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Eleniel Szer. Okt. 05, 2011 6:16 pm

- Szóval bolyongsz. Én is ezt tettem annak idején. És én azt is élveztem, de ezt jobban.
Abbahagyta a mosolygást.
- Hogy mit? Azt, hogy túl tiszta lények vagyunk. Nincs olyan, hogy fűvel, fával lefekszünk. Nekünk egész életünkben egy párunk van. Én még nem találtam meg. És persze utáljuk a gyilkolászást, amit ti tesztek. Pont mondtam is nemrég egy magadfajtának, hogy hasonlítotok a vérfarkasokhoz. És tudod, akárki, akármit mondd, azért utáljátok egymást, mert annyira hasonlítotok. Talán csak annyi a különbség, hogy a farkasok nem annyira beképzeltek. De ez alól te kivétel vagy, ahogy látom, mert nem vagy olyan beképzelt.
Mondta tárgyilagosan.
- Ennek ellenére még mindig hihetetlen, hogy nem hallottál tündékről.
Majd megvonta a vállát, és megint kezdett gyanakodni.
- Na de megint bámulsz. Vacsorának szánsz? Mert, ha igen nem jó tündével kezdtél. Épp úgy, mint nektek, nekünk is van különleges képességünk. Csak úgy mellékesen megjegyzem.
Mondta és fürkészte a nő tekintetét.


A hozzászólást Eleniel összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Okt. 05, 2011 6:39 pm-kor.
Eleniel
Eleniel

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Evangeline Desernauts Szer. Okt. 05, 2011 6:39 pm

-Nem vagy étvágygerjesztő. Fura a szagod. Csak csodálkozok, ha megszokom a látványt nem bámullak tovább, ígérem.
Próbált uralkodni magán.
-Ha annyira utálnak titeket akkor valószínű ti sem vagytok különbek. Elvégre nem fújnának rátok ha olyan tökéletesek vagytok. Nem vagy Te egy egészen kicsit rátarti?
Összeráncolta homlokát és szigorú tekintet ült ki addig csodálkozó arcára. Még hogy egy kalap alá vegyék egy korcs kutyával. Fúj!
- Egyébként a nemesség meg beképzeltség nem ugyanaz.- húzta fel kissé az orrát. Annyira már nem is tartotta csodálatosnak a tündéket.
Evangeline Desernauts
Evangeline Desernauts

Hozzászólások száma : 22
Join date : 2011. Oct. 03.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  André Rose Szer. Okt. 05, 2011 7:07 pm

André olyan halkan suhant keresztül az éjszakai tájon, mint a szél. Nemesen, határozottan és tettrekészen. Egy apró kis szisszenés se jelezte, hogy a vámpír épp vadászni indul. Julie orvossága már ott lapult zakója belső zsebében, de szűksége volt még ételre is. Aztán miután kigyógyította a lányt a tudatlanságból, kiszed belőle mindent. Ez volt a terv. Ám mikor az égszínkék tisztásra ért fura látvány tárult szeme elé. Egy vámpír és egy senkiházi kis vízitünde beszélgettek. A férfi kíváncsisága felülkerekedett józan eszén. Tudta, hogy most sürgetőbb dolga is lenne, de nem bírta ki, hogy bele ne üsse az orrát kicsit. Így hirtelen irányt váltott és egy szempillantás alatt a két nő mellett termett. Széles mozdulattal meghajolt - enyhén a vámpír nő felé fordulva - és így szólt:
- Szép estét hölgyeim. Egy kis éjszakai szócsere? - kérdezte és lehengerlő mosolyt küldött a nők felé.
André Rose
André Rose

Hozzászólások száma : 42
Join date : 2011. Jul. 30.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Eleniel Szer. Okt. 05, 2011 7:14 pm

- Oh, megnyugtatsz, hogy nem vagyok finom falat. És tudom, hogy nem ugyan az, de egyébként tudom miről beszélek.
Mondta, de megpróbált józan maradni. Aztán jött még egy ezekből.
- Na már csak ez hiányzott.
Szólalt meg, de inkább magának, mint sem a másik két jelenlévőnek.
- Igen szócsere. De most, hogy itt vagy már mindenre fel vagyok készülve. Téged még nem ismerlek, de mégis ismerősnek tűnsz. Nem tudom mi az oka.
Kicsit elbizonytalanodott. " Még, hogy hölgyek" Gondolta.
- Te ismered?
Intézte a kérdést Evangeline felé.
Eleniel
Eleniel

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Evangeline Desernauts Szer. Okt. 05, 2011 7:20 pm

Hirtelen bukkant fel az idegen a semmiből. Kissé hátrahőkölve nézett a férfira aki széles mozdulattal üdvözölte őket.
"Ez meg? Mi ez a bárgyú vigyor az arcán? Ha azt gondolja ez jól áll neki akkor ki kell ábrándítsam szegényt"-gondolta kissé megvetőn. Érezte visszatér igazi önmaga. Levetette két nappal ezelőtt felvett stílusát.
-Először látom ezt a...- végigmérte-...ezt az urat.
-Ki vagy?- fordult a jövevényhez. Szavai kissé lenézőre sikerültek, de nem bánta.
"A tünde úgyis azt mondta beképzeltek vagyunk!"
Evangeline Desernauts
Evangeline Desernauts

Hozzászólások száma : 22
Join date : 2011. Oct. 03.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  André Rose Szer. Okt. 05, 2011 7:40 pm

A fogadtatása ahhoz képest, hogy milyen illedelmesen szólította meg őket, nem volt túl intelligens. Inkább alacsonyrangú parasztasszonyok válaszát vélte felfedezni bennük. A tündétől nem is várt volna mást, hiszen a két faj nem túlzottan szimpatizál egymással, de a fajtájabeli nő egyenesen sértő hangnemet ütött meg. André még nem látott ehhez hasonlót. A nőnek éreznie kellene, hogy kivel van dolga. Még a tünde is megérezte, hogy a férfi nem sima mezei vámpír, hanem tiszta vérű. Nyilván találkozott már hasonlóval azért tűnik André ilyen ismerősnek számára. De ez a vámpír lány meglehetősen furcsa volt. Ennyire tudatlan, vagy ennyire beképzelt. André hirtelen nem tudta eldönteni mit gondoljon róla. Így inkább maradt az illedelmes stílusnál. Csak egy ember volt a világon aki miatt el tudta veszíteni a hidegvérét és az Julie volt. A neve alapján valószínűleg be fogják tudni azonosítani. Úgy vette észer, hogy a vámpír lánnyal egy idősek lehetnek. Akkor pedig kellett, hogy halljon a Rettegett Rose klánról.
- Az én nevem André Rose és kegyedetekben kit tisztelhetek? - kérdezte hűvös udvariassággal. Bár a tünde szavaira enyhén biccentett a fejével.
André Rose
André Rose

Hozzászólások száma : 42
Join date : 2011. Jul. 30.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Eleniel Szer. Okt. 05, 2011 7:48 pm

Kezdte magát feleslegesnek érezni, de inkább nem foglalkozott vele. Meghúzta kulacsát. Aztán bemutatkozott és kis híján félrenyelt.
- Ő. Nem ismersz véletlen egy July Rose nevű hasonló egyedet?
Tette fel a kérdést. És legbelül remélte, hogy nem ismeri,de valami azt súgta, igen.
- Őt ismerem. És mi tagadás elég jól elbeszélgettünk és ittunk.
Felidézte magában a régi találkozást és elmsolyodott.
- Szórakoztató egy nőszemély volt, az egyszer biztos.
Odafordult Evangelinehez.
- Egy kérdés. Mivel ő a fajtársad, mi az oka annak, hogy ilyen utálattal beszélsz hozzá?
Eleniel
Eleniel

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Evangeline Desernauts Szer. Okt. 05, 2011 7:58 pm

Nem vett tudomást a férfiról. A tündéhez beszélt.
-Csak, mert az az igazság, hogy nem én választottam ezt az egész életet. Ők osztották rám. A tiszta vérűek közül egy. Csak tudnám melyik volt.- komor lett. Legszívesebben most azonnal továbbállt volna. De úgy érezte az itteni fajtársai közelebb vihetik céljához. Ezen elgondolkodott. "Talán ő is segíthet."
-Evangeline Desernauts a nevem.- fordult Andréhoz, az előzőnél udvariasabb stílust felvéve. Még egy halvány ám cseppet sem szívből jövő mosolyt is megejtett. De nem volt túl bizakodó a vámpírral szemben.
Evangeline Desernauts
Evangeline Desernauts

Hozzászólások száma : 22
Join date : 2011. Oct. 03.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  André Rose Szer. Okt. 05, 2011 8:13 pm

André meglepetten felhúzta a szemöldökét. Tehát csak ennyi? Juie miatt ismerős a tündének. "Ez a lány kiakasztó! Hogy lehet hogy lépten nyomon ismerik. Ráadásul még talán jóban is van egy tündével..."- gondolta bosszúasna. De arca nem árult el semmit gondolataiból.
- Nos, történetesen ismerem. Méghozzá elég közelről...- mondta sokat sejtetően. Evangeline-ből kibukott, hogy nem akart vámpír lenni, csak azzá tették.
- Tudod a legtöbb ember nem akar vámpír lenni. Ők meghalnak általában. Nem is értem őket. Vámpírnak lenni egyenesen fantasztikus. De én már nem is emlékszem mikor változtattam át bárkit is utoljára. Nem alacsonyodom le ilyen szintre. Szóval légy oly kedves és ne keverj össze senki közönséges akárkivel. - hangjába belebújtatott egy kis barátságos stílust. Nem szeretett a fajtársaival vitatkozni. Ki tudja mennyit lendíthet a helyzetén ha összebarátkozik a nővel? Evangeline pedig egyenesen csak nyerhet az ügyön. Egy tiszta vérű pártfogó a legjobb amit elképzelhet.
André Rose
André Rose

Hozzászólások száma : 42
Join date : 2011. Jul. 30.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Eleniel Vas. Okt. 09, 2011 9:12 am

- Gondolhattam volna, hogy valami közöd van hozzá. Hasonló a beszédstílusotok. Kicsit olyan tenyérbemászó.
Mondta meg az őszintét. Aztán látta, hogy a férfi elgondolkodott és az az érzése támadt, hogy nem róla, hanem a másik vámpíron.
- Min töröd a fejed André?
Érdeklődött. Ha valóban ismeri Julyt, csak tudja, hogy hol lehet.
- Mondd csak. Nem láttad mostanában Julyt? Mert akárhogy is nézzük kezd hiányozni a társasága.
Kicsit elnevette magát, mert megint eszébe jutott a pálinka. Aztán ránézett Evangelinere és várta, hogy most vajon milyen csípős megjegyzést irányít a férfi felé. Egész mulatságos ez a szituáció.
Eleniel
Eleniel

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Evangeline Desernauts Hétf. Okt. 10, 2011 5:15 pm

- Született vámpír vagy, valóban? Sajnálom, hogy olyan nyers voltam az imént! Bocsáss meg.-mondta. s közben az járt a fejében, hogy ha közel kerülhet hozzá akár meg is találhatja akit keres.
"Nagyszerű lehetőség ez, nem szabad kihagyni"-gondoltan.
-Gondolom, ha vámpírnak születek én is így gondolom, de ha tapasztaltad már a másik oldalt igazán nem könnyű elfogadni, hogy az egész életed megváltozott. De nem kívánom, hogy megérts, ezért hagyjuk is a témát.
"Kedvesnek és előzékenynek kell lennem vele és talán ő is barátságosabb lesz bár meg kell hagyni van egy stílusa" -végigmérte a férfit majd elhatározta kedves lesz vele.
Evangeline Desernauts
Evangeline Desernauts

Hozzászólások száma : 22
Join date : 2011. Oct. 03.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Oberon Szer. Okt. 12, 2011 7:58 pm

Egy sötét árny közeledik a tisztás felé. Kilép a fák sűrűjéből és egy kisebb csapatba ütközik. Jobbra néz és észreveszi Evangelint. Elmosolyodik.
- Szép jó estét szép hölgyek.
Majd egyesével kezet csókolt. Még a tündének is.
- És önnek is uram.
Biccentett André felé.
- Ha most kalap lenne nálam megemelném előtted tiszta vérű testvérem. De mivel nem élek a kalappal ezért csak a biccentés maradt. Elég kényelmetlen egy ruhadarab.
Mondja csak úgy mellékesen és a hölgyekhez fordul ismét.
- Szép vámpír hölgy! Te olyan ragyogó vagy, akár az éjjeli víz tükrén a megcsillanó hold fénye. És kedves tünde leány! Te vagy a habok hercegnője.
Elővette lehengerlő stílusát. Körebe nézett és magabiztos mosollyal nyugtázta, hogy sikeres volt a belépője.
Oberon
Oberon

Hozzászólások száma : 10
Join date : 2011. Oct. 12.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  André Rose Szer. Okt. 12, 2011 8:16 pm

André félmosolyra húzta a száját és titokzatosan Eleniel felé fordult:
- Nos, gyengélkedik a szentem. Az hallgatás agykáropsodásokkal járhat néha napján. De ne aggódj érte! Most viszem az orvosságot. Talán ő is leszűri majd gyógyulása után a tanulságokat. Az egészségre vigyázni kell. - mondta egy gunyoros mosoly kíséretében. Közben végigmérte újra Evangeline-t is. A lány szemében most már más csillogást látott. André tudta, hogy ott már majdnem nyert ügye van. Kölcsönös közreműködés. Jó lesz egy szövetséges Julie ellen, hiszen a nőt soha nem szabad alábecsülni.
- Nem kell bocsánatot kérned! Teljes mértékben megértem, hogy miért voltál elutasító. De, szép erény az érzelmek átértékelése. - mondta mosolyogva fajtársának.
Ekkor egy árny sétált be a körbe és hízelkedő szavakkal üdvözölte a beszélgetőket. André veszélyt érzett. Tudta, hogy egy vámpír áll mellette és mégsem az. Valahogy furcsa volt. De nem tudta volna megmondani, hogy mi olyan különös az alakba. Talán a kinézete, talán az érzés miatt, de megfeszítette izmait. Meredten nézte az idegen minden egyes mozdulatát. A férfi viszont szép beszéddel lepte meg a vámpírt. Hirtelen roppant szimpatikussá vált André számára.
- Én is üdvözöllek idegen. Mi járatban errefelé? - kérdezte illedelmesen biccentve.
André Rose
André Rose

Hozzászólások száma : 42
Join date : 2011. Jul. 30.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Eleniel Szer. Okt. 12, 2011 8:23 pm

- Szóval gyengélkedik. Akkor mielőbb vidd el neki az orvosságot. Szeretnék majd találkozni vele.
Mondta mosolyogva. Figyelte, ahogy nyájas beszédével próbálj maga alá utasítani Evangelinet. Ez neki nem jött be. Aztán egy árny jött be. Befurakodott az aurájába. És a kézcsók jól esett neki. Teljesen megbabonázta a férfi.
- A nevem Eleniel. Szép jó estét neked is.
Valami megmagyarázhatatlanul furcsa érzése támadt a nőnek. Mintha ismerné, de mégsem.
" Vajon mi lehet ez?"
Gondolkodott magában.
Eleniel
Eleniel

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Evangeline Desernauts Szer. Okt. 12, 2011 8:33 pm

André válasza csak még inkább megerősítette benne az elhatározást, hogy ezzel a férfivel ha teheti szövetségre lép.
A semmiből egy árny termett a hármasuk mellett. Magas volt, udvarias, hízelgő. Egy pillanatig tettszett neki a férfi. Ám amint hozzá ért jeges borzongás fogta el. Megmagyarázhatatlan vonzás és taszítás kettős érzése lett rajta úrrá.
Nem válaszolt. Nem tudott, zsibbadtnak, tompának érezte az érzékeit. Minden erejével azon volt, hogy ezt leküzdje és újra önmaga legyen.
Gépies mozdulattal az idegen felé biccentett. Csak nézte.
Evangeline Desernauts
Evangeline Desernauts

Hozzászólások száma : 22
Join date : 2011. Oct. 03.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Oberon Szer. Okt. 12, 2011 8:42 pm

Egy lomha szellő megfújta a férfi haját és elővillantak hegyes fülei. Itt már mindenki számára kezdhet összeállni a kép, hogy miféle ő. André felé fordult.
- A nevem Oberon és erre sodort a szél.
Ismét Evangelin felé sandított.
- Na de hölgyek! Nem kell így megrökönyödni. Nem eszek meg senkit.
Nevette el magát.
- Hisz olyan szép az este. A csillagok állása pont az ilyen esti csevejnek kedvez, mint ez itt.
Hófehér bőre, vörös szeme és hegyes füle elég bizarr látványt nyújtott. Ugyan akkor benne volt a szépség és a báj is. André szemeibe nézett.
- Több tiszta vérű is van itt?
Érdeklődött.
- És Lombtündék vannak? Vagy csak a Vízi népségnek van itt maradása?
Kifinomult úriemberként viselkedett. Szétnyíló inge alól kikandikált izmos mellkasa és a tetoválása. Ami az arcán is megtalálható volt. Evangelinhez ment. Egészen közel hozzá.
- Ritka szépség vagy édes.
Ujjait végig húzta a nő ajkain. Késztetést érzett, hogy megcsókolja, de visszafogta magát.
Oberon
Oberon

Hozzászólások száma : 10
Join date : 2011. Oct. 12.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  André Rose Szer. Okt. 12, 2011 8:53 pm

Oberon tovább udvariaskodott, aztán hirtelen merész lépést tett. Egészen közel ment Evangeline-hez és majdhogynem megcsókolta a lányt. André maga sem tudta, hogy miért, de ez a viselkdés egyáltalán nem tetszett neki. Hirtelen a páros között termett és széles mozdulattal barátságosan átkarolta a furcsa szerzet vállát. Már tiszta volt az ügy félig tünde az idegen. De ilyet még soha nem látott André, sőt még hallani sem hallott ilyen félvérről. Muszáj lesz kicsit tanulmányoznia Oberont. Kicsit odébb invitálta a férfit és barátságosnak érződő hangon mondta:
- Még szép hogy van másik tisztavérű is! A világ legmegátlkodottabb boszorkánya! Ám kényelemben és gazdagságban él. Esetleg meghívhatnálak szerény hajlékunkba, egy baráti csevejre? - kérdezte legkedvesebb stílusában. Közben rákacsintott kicsit Evangeline-re, láthatatlanul mások számára.
André Rose
André Rose

Hozzászólások száma : 42
Join date : 2011. Jul. 30.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Eleniel Szer. Okt. 12, 2011 8:57 pm

Eleniel számára betelt a pohár.
- Te egy hibrid vagy Oberon. Ez nekem kezd sok lenni a mai napra. Jobb lesz ha most elmegyek. További szép estét.
Sarkon fordult és elviharzott.
Eleniel
Eleniel

Hozzászólások száma : 56
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Evangeline Desernauts Szer. Okt. 12, 2011 9:04 pm

Egyik ámulatából még szinte magához se tért mikor jött a következő. A férfi olyan közel hajolt hozzá, hogy az már udvariatlanul bizalmaskodó volt. Megérintette Evangeline ajkát.
"Mi a fene?" - gondolta.
André udvarias lazasággal látta át a helyzetet és a lány ezért mérhetetlenül hálás volt neki. Rongybabának érezte magát ebben a szituációban.
"Remek, most még Eleniel is elment"- egyedül maradt a két férfival. Mit tegyen? Mondania kellene valamit.
"De mit?!"- tépelődött.
Evangeline Desernauts
Evangeline Desernauts

Hozzászólások száma : 22
Join date : 2011. Oct. 03.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Oberon Szer. Okt. 12, 2011 9:25 pm

Oberonnak nem igazán tetszett, hogy kivették ebből a helyzetből.
- Nos elfogadom a meghívást. De légy szíves legközelebb engedj a magam útjára. Nem szeretem, ha irányítani akarnak. Nem az én stílusom az efféle viselkedés fiatalember.
Evangeline felé fordult.
- Mondd csak szép hölgy. Van családod?
Érdeklődött tovább, és nagyon jól tudta, hogy érzékeny téma felé terelte a beszélgetést. -- Lehet, hogy letelepedek itt. Igazán kellemes ez a környék és az itt lakók is azok.
Szét nézett és a közeli rózsabokorról letépett egy szál vörös rózsát. Megfújta és leheletéből smaragd cseppek keletkeztek a rózsára. Úgy festett a virág, mint, amely éppen megázott. De ezek az esőcseppek igazán sokat értek.
- Virágot a virágnak. Kérlek fogadd el.És ne haragudj az előbbiért.
Nyújtotta a nőnek a virágot.
Oberon
Oberon

Hozzászólások száma : 10
Join date : 2011. Oct. 12.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  André Rose Szomb. Okt. 22, 2011 2:36 pm

André egyre gyanúsabbnak találta az új jövevényt. "Egy illetlen kis felkapaszkodott senkiházi lehet. Nem nemes az már biztos. Érzékelhető a stílusán és a beszédén. Ráadásul a megnyilvánulásával elárulta magát. Valójában durva, szadista hajlamokkal rendelkező lény lehet." -gondolta André, de arcán mint mindig, nem látszott más, csak hideg udvariasság. Úgy döntött, hogy folytatja a fennkölt stílű stratégiát. Enyhén meghajtotta a fejét Oberon felé, aztán elkerekedett szemekkel, mintha nem értené miért nehetel rá a férfi így szólt:
- Óh, mérhetetlenül sajnálom, ha valamivel esetleg megsértetem az urat. Nem állt szándékomban. - beszéd közben mindenki más számára érzékelhetetlenül szabadjára engedte a képességét. Azt akarta, hogy Oberon szólja el magát. Nagyon jól tudta, hogy a férfi akármilyen erős is legyen nem fog tudni ellenállni. A homályosítás képessége, csak a Rose klán teljes körűen beavatot tiszta vérű vámpírjaiban van meg. Ez egy titkos képesség, aminek a titkát csak a Rose nemesek ismerik. Erről vált a család híressé. Aztán alkalmazása miatt hirhedté...
Mindazonálltal óvatos volt. Csak gyengén használta vallató tudományát. Tudta, hogy így senki nem veheti észre, így természetesen a hatása is gyengébb volt sokkal, de éppen elég ahhoz, hogy Oberon valami ostobaságot fecsegjen ki, amit nem akart.
Ezután Evangeline-hez fordult és jól láthatóan az égre emelte tekintetét. A horizont alja már világos árnyalatot öltött. Ennek a vámpír roppanttul örült.
- Hamarosan pirkad. Nem lenne jó, ha itt égnénk szénné. - mondta laza hangsúlyban. Aztán a nőre nézett. - Kisasszony, esetleg hazakísérhetem? - kérdezte udvariasan maghajolt, aztán karját enyhén behajlítva nyújtotta a nő felé. Ez egy teljesen hétköznapi gesztus volt a nemesek körében, de kíváncsi volt a két jelenlévő reakciójára.
Közben visszafordult a hibrid felé és udvariasan így szólt:
- Ha tényleg szeretne élni a látogatás lehetőségével, akkor kérem tiszteljen meg jelenlétével engem és az unokahúgomat a város széli elhagyatott kastélyban. - mondta halvány mosollyal az arcán.
André Rose
André Rose

Hozzászólások száma : 42
Join date : 2011. Jul. 30.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Evangeline Desernauts Hétf. Okt. 24, 2011 6:42 pm

André felé nyújtotta karját, udvarias gesztus volt ez részéről. Gondolkodás nélkül mozdult a férfi felé. Közben a másikra sandított. Nem tetszett neki az a sötét árny, ami mozdulata hatására végigfutott az arcán.
" Vajon miért viselkedik ilyen furcsán? Mit akarhat?"- gondolta.
- Köszönöm, mehetünk.- elszakította tekintetét Oderonról. Andréra nézett, barátságos mosolyt küldött a férfi felé.
"Induljunk már! Rettenetesen idegesít, ahogy rám néz. Mintha belém látna. Mintha olvasna bennem."-gondolatban sikoltozva tépelődött.
Könyörgő pillantással nézett fel a vámpírra.
- Indulhatunk?
Evangeline Desernauts
Evangeline Desernauts

Hozzászólások száma : 22
Join date : 2011. Oct. 03.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Oberon Hétf. Okt. 24, 2011 6:52 pm

Pillanatok alatt ott állt André és Evangeline előtt.
- Még nem indultok ti sehova.
Mondta és elzárta elméjét és képzeletbeli páncélt emelt maga és elméje köré, hogy elzárja a mentális támadásokat.
- Remélem tisztában vagytok azzal, hogy nem igazán árthattok nekem.
Mondta és egy mosolyt küldött André felé. Érezte, hogy valami kerülgeti, ami a férfi felől jön, de nem tudta, hogy mi az.
- Bár el kell ismernem, hogy a tiszta vérű testvérem igazán nagy képességű.
Mondta nyájasan és meghajolt André előtt.
- De Evangeline, te csak egy kis vámpírka vagy. De annál szebb. Akár a hajnali harmat legördülő cseppje a tavaszi zsenge fűszálon.
Bókolt tovább a szép hölgynek.
- Elfogadom André invitálását, lehet már holnap meglátogatlak. De remélem Evangeline kisasszony is megtisztel ott minket a jelenlétével.
Sokkal inkább parancs volt, mint kétely.
Oberon
Oberon

Hozzászólások száma : 10
Join date : 2011. Oct. 12.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  André Rose Hétf. Okt. 24, 2011 7:22 pm

Mikor Evangeline mellé állt és belé karolt, André érezte, hogy mentális támadását kivédték. Mintha valami fal állta volna el az útját. "Tehát ő is rendelkezik valami homályosításhoz hasonló képességgel."- gondolta. Hallotta, hogy a vámpírnő az oldalán már szinte könyörög, így elindult. De egy szempillantás alatt a hibrid elállta az útjukat. Nyílt fenyegetésére André veszélyben érezte magukat. Van egy kimondatlan egyeszség közte és Evangeline között. Ha a lány nem lenne itt, a vámpír nem is aggódna. De Evangeline gyenge, ha André harcba bocsátkozna Oberonnal, a lány csak hátráltatná. Nem lehet egyszerre harcolni és pátyolgatni. Ráadásul a tisztavérű azt is észrevette, hogy a hibrid gyorsabb mint ő. Nem sokkal, de azért ez számíthat. Nincs más választás menekülniük kell valahogy. De vajon hogy tudnák egy kicsit lelassítani? Andréban gyorsan megszületett a terv. Oberon szemébe nézett.
- Uram! Ha nem tud uralkodni magán, akkor inkább oda se tolja a képét a kastélyba. Nincs szükségünk bajkeverőkre. Ez egy békés falu. Azt ajánlom gondolja meg hogy mit és hogyan cselekszik és beszél.- Mondta, aztán villámgyors, szinte követhetetlen mozdulatsort hajtott végre. Erős mozdulattal ágyékon rúgta ellenfelét, fordultában felkapta Evangelint és már siklott is. Olyan gyorsan, hogy a szél sem kelhetett volna versenyre vele. Nem tudta, hogy Oberon követi-e őket vagy sem. Csak annyit tudott, hogy el kell jutniuk az elhagyatott kastélyba. Érezte, hogy az ódon épület biztonságot tud nyújtani nekik.
André Rose
André Rose

Hozzászólások száma : 42
Join date : 2011. Jul. 30.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Evangeline Desernauts Hétf. Okt. 24, 2011 7:35 pm

Evangeline érezte a két férfi között a szikrázó feszültséget.
"Ez az alak valami kimondhatatlanul botrányosan viselkedik. Nem vagyok tiszta vérű, de a jó modorra azért engem is megtanítottak! Oderon még csak hírből se közelíti meg a jó ízlés határait!
Hogy lehet ilyen tolakodó?"
André minden rezdüléséből kiérződött, hogy meg akarja óvni a lányt. Ezt ő is érszrevette.
"Vigyáz rám. Megvéd tőle ha kell. Ezért nagyon hálás vagyok. Igaz nem vagyok teljesen védtelen, de ők ketten mégis csak erősebbek lehetnek nálam."
Gondolatait megszakította a vámpír hirtelen mozdulata. Olyan sebesen kapta fel, hogy szinte érzékelhetetlen volt a mozdulat, s már száguldott is karjaiban a lánnyal.
"Köszönöm, hogy elviszel, minél messzebb tőle."- szemeivel beszélt. Nézte André idegesen feszült vonásait.
"Szövetségesed leszek, hiszen te is kéretlenül álltál mellém."-fogadkozott szemeit lesütve.-"A mi gyenge erőmből telik megteszem."
Evangeline Desernauts
Evangeline Desernauts

Hozzászólások száma : 22
Join date : 2011. Oct. 03.

Vissza az elejére Go down

Égszínkék tisztás - Page 2 Empty Re: Égszínkék tisztás

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.