Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lombtünde központ

4 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Lombtünde központ Empty Lombtünde központ

Témanyitás  Angelus Szer. Júl. 20, 2011 10:45 am

Lombtünde központ 267fantasy-door

A lombtündék központja Az erdőben található ezeréves tölgy belselyében van. A lombtündék ide gyűlnek össze mulatságok idején, és ha fajjal kapcsolatos megbeszéléseket tartanak. Nem haragszanak akkor sem, ha egy eltévedt nem fajtájukbeli nyit be az ajtón. Beinvitállják, hogy megpihenhessen és útba igazítják.


A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Aug. 24, 2011 6:46 pm-kor.
Angelus
Angelus
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 87
Join date : 2009. Jul. 05.
Tartózkodási hely : A faluban valahol...

https://alomfalva.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Sharon Csüt. Júl. 28, 2011 6:29 am

Sharon lépett be a tündék közpotnjába, hátán immár a szinte hozzá nőtt kardjával. Gyakorolni szeretett volna, és remélte, itt lesz hely rá, hiszen máshol nem tudott volna. Elment a lovardába is, de ott nem talált senkit sem, aki alkalmas lett volna egy baráti mérkőzésre. Csupán három tünde volt benn, akik vihogva méregették a férfit, amikor belépett, majd amint Sharon feléjük fordította a tekintetét a lányok elvörösödtek, majd behúzodtak egy homályos sarokba, és onnan folytatták a sustorgást. Kezüket a szájuk elé emleték, így Sharon még a szájról olvasással sem próbálkozhatott. Kifordult a lovardából, majd egyenesen ide jött. Álomfalvának még nincs sok harcosa, de ő akart lenni az egyik közülük.
Sharon
Sharon

Hozzászólások száma : 9
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Laihil Szomb. Okt. 29, 2011 9:44 am

Laihil sétált be a központba. Levette szép fejéről ezüst köpenye kapucniját és leült egy fotelba. " Igazán kellemes itt." Gondolta és képzelete messze szállt. Ideje lenne már túllépni a családja elvesztésén. Persze soha sem fogja teljesen túltenni magát a dolgokon, de ideje új barátokra szert tenni és esetleg egy új udvarló is szóba jöhetne. Nem akarta, de kisbabája csilingelő kacaja hallatszott füleiben. Igazán szép családi évek voltak azok. Lehunyta szemét és e gondolatok közepette nyomta el az álom.
Laihil
Laihil
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Laihil Hétf. Okt. 31, 2011 10:11 am

Laihil felébredt és nagyot nyújtózott. Felállt köpenye hanyagul a székre esett, majd odament az ablakhoz. " Milyen szép őszi délelőtt." Gondolta és tovább bámult kifelé. Ezüst ruháján a megcsillanó nap fénye tündértáncot járt. Kissé magányos volt mostanában Laihil.
Laihil
Laihil
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Gyimi Hétf. Okt. 31, 2011 10:34 am

Gyimi látta kintről, hogy Laihil az ablaknál állva gyönyörködik bentről, a kinti tájban. Csodálta, amint Laihil szemében visszatükröződött a nap aranyló csillogása, majd bement, és megkérdezte tőle, hogy: Nem sétálnál velem egyet, ebben a kellemes időben, gyengéd, és halk madárének kíséretében?
Gyimi
Gyimi

Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Oct. 31.
Age : 35

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Laihil Hétf. Okt. 31, 2011 10:38 am

Laihil a hang irányába fordult és elmosolyodott.
- Szia! Dehogy is nem.
Rávágta rögtön, nehogy ellustuljon és megint a gondolatok fogságába kerüljön.
- Egyébként Laihil a nevem. Benned kit tisztelhetek?
Kérdezte mosolyogva miközben átlépte a küszöböt.
- Mikor érkeztél a faluba? Nem láttalak ezidáig.
Mondta továbbra is mosolyogva, mert örült a társaságnak, amiben már jó néhány hete nem volt része.
Laihil
Laihil
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Gyimi Hétf. Okt. 31, 2011 10:52 am

-Bocsásd meg modortalanságom kedves Laihil, Gyimi a nevem.
Mondta szabadkozva az ifjú Lombtünde, miközben elindultak az erdei ösvényen. Gyimi előző nap óta járt kelt Álomfalván, hogy felfedezhesse, minden kis zugát.
-Csak tegnap este értem el Álomfalva határait, és az éjszakát azzal töltöttem, hogy megismerjem a vidéket, a fákat, állatokat, és az itt lakó népeket.
Hajnal tájt tudta meg, hogy más Tündék is élnek itt, útbaigazítást kért, hogy merre találja a Lomtündék központját.
Gyimi
Gyimi

Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Oct. 31.
Age : 35

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Laihil Hétf. Okt. 31, 2011 11:00 am

- Óh, hát akkor légy üdvözölve Gyimi!
Mondta kacagva és megállt egy napsütötte fa tövében. Nem akart nagyon távol elkószálni a központtól, mert lesz még bent dolga.
- Kicsit megpihenhetnénk itt.
Leült és a fának támasztotta a hátát.
- És honnan érkeztél?
Érdeklődött tovább. Olyan jó kicsit kimozdulni és ha ránéz erre a fiúra bizony jókedve lesz, hiszen a tündék mind olyan fenségesek.
Laihil
Laihil
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Gyimi Hétf. Okt. 31, 2011 11:20 am

Gyimi az első pillanattól fogva sem tudta leplezni, örömét, de miután ilyen kedves fogadtatásban volt része, kivált kép, hogy egy ennyire páratlan szépségű, mosolygós és bájos Tündelányt ismerhetett meg elsőként, kinek, tekintetének szépsége az istenekével vetekszik.
- Rendben, pihenjünk egyet, ennek a megfáradt, de nyugodt fának a kellemes hűsében.
Gyimi éveket bolyongott világ szerte minden felé, remélve, hogy rátalál a lelki békéjére, és a Lombtündék utolsó falujára.
- Messzi földről érkeztem, Vízi tündékkel laktam gyermek korom óta. Családomat nem ismerhettem, de azt mondták, szép helyen születtem. Te mióta vagy Álomfalván, és honnan jöttél?
Gyimi
Gyimi

Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Oct. 31.
Age : 35

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Laihil Hétf. Okt. 31, 2011 11:26 am

- Vízitündékkel? Valóban szép lehetett velük.
Mondta elismerően, aztán válaszolt a kérdésre.
- Én még a régi faluba érkeztem. A pusztulás előttről. Királyi vér csörgedezik ereimben. Ír erdők egyikéből jöttem, de családomat lemészárolták. Aztán itt férjhez mentem, lett egy gyönyörű kisfiam, de a pusztulásban elvesztettem őket.
Elfordította a tekintetét, mert nem akart sírni, hiszen ennek idestova már 30 éve.
- Azóta bujkáltam egy közeli erdőben, amikor meghallottam, hogy újjáépül a falu és egyből visszajöttem.
Mondta őszintén. Igazából nem szokott ilyen hamar megnyílni, de úgy érezte, hogy bízhat a fiúban.
- Ez lenne a történetem nagy vonalakban. És tetszik itt?
Kérdezte egy halvány mosoly kíséretében.
Laihil
Laihil
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Gyimi Hétf. Okt. 31, 2011 11:46 am

Gyimi soha sem fogja elfelejteni gyermekkorát, mostani tudásának alapjait, ott sajátította el, mindig örömmel gondol vissza, de mikor hallgatta Laihil történetét, mély együttérzés öntötte el lelkét, de fel is nézett rá, mert volt szerencséje megismerni, egy olyan Lombtündét, aki egy régi Tündefaluban élt.
- Szomorú a lelkem, mert ilyen szívfájdító eseményeket kellett átélned.
Gyimi ekkor Laihil arcát maga felé fordította, mosolyával jelezte, nincs miért szégyenkeznie, bátran felvállalhatja érzéseit, ugyan akkor szerette volna Laihil tündöklő mosolyával újra bearanyozni az erdőt. Majd felelt a következő kérdésre.
- Még alig, egy napja vagyok itt, de már is nagyon megszerettem ezt a nyugodt kis helyet.
Gyimi a "Nyugalom szigetének" nevezte el magában Álomfalvát. Látta, hogy mosolya nem volt hiába, ismét derült arccal tekintett rá Laihil.
Gyimi
Gyimi

Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Oct. 31.
Age : 35

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Laihil Hétf. Okt. 31, 2011 11:52 am

Hálás volt Gyiminek, amiért ilyen kedves vele és megértő.
- Majd ha szeretnéd megmutathatom a még ennél szebb helyeket is. Csak most nem igazán tudok elmenni, mert tudod van itt dolgom bent a központban. Papírmunka..
Sóhajtott egy nagyot, megvonta a vállát.
- De majd máskor megígérem elviszlek egy nagyon szép helyre.
Nézett mélyen a fiú szemeibe. Igazán igéző tekintete volt és a kedvessége és a modora sem mindennapi. Laihil szívében megjelent a szürke ködön át befurakodó napocska sugarának fénycsóvája.
- Mondd csak. És egyedül élsz?
Puhatolózott kicsit.
Laihil
Laihil
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Gyimi Hétf. Okt. 31, 2011 8:10 pm

Gyimiben felmerült a kérdés. "Milyen lehet az a hely, ami ennél szebb?" De azonnal válaszolt a kedvességben bővelkedő ajánlatra.
- Szeretném látni azokat a helyeket, amiket te a legszebbnek tartasz eme vidéken.
Azonnal felötlött a másik gondolat Gyimiben, hogy segíthetne Laihilnek, és akkor talán jobban megismeri, mert habár csak pár órája találkozott vele, de ez idő alatt nagyon megkedvelte.
- Szeretném felajánlani segítségemet, bármely munka elvégzésével kapcsolatban.
Gyimi ekkor látta, hogy Laihil szeme fénybe, arca pírbe borult. Majd Laihil feltette a következő kérdését. Gyimi mélyen a szemébe nézett, elkomolyodott arccal és üveges tekintettel csak ennyit mondott.
- Szerény természetem nem vonzza a Tündérlányokat, ezért nem volt még párom.
Laihil elmosolyodott, ezzel biztatva, hogy nincs minden veszve, még van ideje, ettől Gyiminek is jobb kedve lett.
- És te nem találkoztál az elmúlt évek alatt, neked megfelelő Tündével?
Kérdezte kicsit félve Gyimi, hogy kiderítse, nincs esetleg udvarlója Laihilnek.
Gyimi
Gyimi

Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Oct. 31.
Age : 35

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Laihil Hétf. Okt. 31, 2011 11:44 pm

- Valóban segítenél? Igazán megtisztelsz. Igazából jelentést kell csak írnom, hogy a Lombtündék nem követtek el semmi szabálysértést. Ez ilyen havonta megismétlődő dolog.
Mondta mosolyogva.
- Menni fog ez nekem egyedül is.
Aztán még szélesebb vigyorral nyugtázta, hogy Gyiminek nincsen senkije.
- Nem találtam megfelelőt. Ez idáig nem.
Csillogott Laihil szeme és elfeküdt a fűben.
- Milyen szépek a felhők. És milyen gyorsan haladnak az égen.
Kisebb súly nehezedett ismét rá, mert annak idején kisbabájával nézték a felhőket. Bár a baba olyan pici volt, hogy nem tudott beszélni, de vidáman, kacagva feküdt a fűben anyukájával. Gyorsan elhessegette a gondolatot.
- Tényleg nem vonzod a lányokat?
Kérdezte elkerekedett szemekkel.
- Akkor ezek a lányok vagy vakok, vagy megittak valami bájitalt.
Mondta immáron nevetve. Aztán kissé elszégyellte magát, hiszen egy úri lány nem fecseg ki ilyen benső titkokat.
Laihil
Laihil
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Gyimi Szer. Nov. 02, 2011 11:33 am

- Természetes, hogy segítek, hisz én is Lombtünde vagyok, és ha már le szeretnék telepedni Álomfalván, akkor én is, aktívan ki szeretném venni a részem az itteni életből. Most már van segítséged, nem terheli a te vállad, minden feladat elvégzése.
Gyimi látta, Laihil arcán az őszinte mosolyt, mely a válaszai után fakad, a már sokat tapasztalt Lombtünde szívéből. Laihil válaszakor, nem mutatott bánatra utaló apró jelet sem, Gyiminek úgy tűnt, hogy nem is akart senkivel szoros köteléket kialakítani, a minden tekintetben, páratlan tulajdonságokkal bíró Lombtünde. Lefeküdt a fűbe Laihil mellé, és vele gyönyörködött a felhők lágyan ringó habjain.
- Magam is szépnek tartom a felhőket, mindnek története van, ha meghallgatod őket, mást és mást mesélnek magukról, amint kecsesen elsuhannak fejünk felett.
Gyiminek ekkor feltűnt, hogy Laihilt, habár csak egy pillanat erejéig is, de ismét régi, fájó emlékek gyötrik. Nem kérdezett rá, az amúgy is lelket szaggató emlékre, mert tolakodás, és tapintatlanság lett volna a részéről, legalább is így vélekedett.
- Sajnos nem tartanak méltó párnak, a Tünde lányok.
Hangzott el gyorsan a következő válasz, Gyimi szájából, hogy ismét pozitívabban csengő témára terelje a szót. És derült arccal fordult a fűben nyújtózó "Égi tüneményhez", hogy megnyugtassa, nem bánkódik ezen.
- Nem tudom, mi volt a kivetnivalójuk velem szemben, de nyilván okkal nem szerettek volna megismerni.
- Inkább így alakuljon mint, hogy csalárd Tündelányok, hazugságainak a hálójában szenvedjek.
Folytatta őszinte, és kiegyensúlyozott mosollyal, és hanglejtéssel a fiú. Majd elgondolkozott egy pillanatra, és így szólt.
- Milyen gyorsan tova szállt ez a nap is, már ébredezik a Hold a horizont alatt. Mikorra kell megírnod, azt a jelentést? Nem szeretném, ha az én hibámból késnél vele.
Gyimi
Gyimi

Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Oct. 31.
Age : 35

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Laihil Szer. Nov. 02, 2011 11:49 am

- Igazad van! De a tündék úgy is tudják, hogy mikor jött el az idejük. Azt, hogy szívüket mikor tárhatják ki a másik nem felé.
Mondta ő is a fiú felé fordulva.Sunyi vigyor suhant át arcán.
- A jelentés? Ráér.
Nevette el magát.
- Igazából van még pár napom, csak nem szeretek mindent az utolsó pillanatra hagyni.
Kicsit közelebb ment a fiúhoz és ezt súgta a fülébe.
- De ez esetben nem érdekel, hiszen egy ilyen jó társaságban nem szívesen gondolok a munkára.
Majd ránézett a fiú arcára és kis híján neveletlen fruskának tűnt, hiszen majdnem megcsókolta, de ezt nem szabad. Hiszen ő nő és a tündéknél az etikettet mindig elvárták.
- És a te szíved sem volt még senkié? Ezt igen nehezemre esik elhinni.
Mondta teljesen őszintén. Hasra fordult és egy bordó levelet vett fel, ami a füle mögé tűzött.
- Hogy áll? Igazából virágot tűznék ide, de mivel ősz van, ezért sajnos csak a falevelek maradtak. De sebaj, mert a színe szép és egyébként is, ami a természethez tartozik, az mind szép.
Mondta inkább csak magának és ránézett Gyimire.
Laihil
Laihil
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Gyimi Szer. Nov. 02, 2011 12:28 pm

Gyimi érezte is már, ezt a belső késztetést, hogy kitárja szívének, lelkének leghőbb vágyait. Majd elégedett mosollyal feküdt vissza, a hátára, a puha fűbe, tudván szívesen van vele Laihil.
- Valóban kellemes a társaság, nem is tudnék mást elképzelni most magam mellé.
Szívesen megcsókolta volna Laihilt, de nem szeretett volna tolakodó lenni, még korainak tartott, egy ilyen határozott, és komoly tettet.
- Egyszer foglalt volt a szívem, de pusztán Plátói értelemben, nem kaphattam viszonzást érzelmeimre. Vízitünde volt, és már elfoglalták szívének hajadon szegletét, mire én megismerhettem.
Ekkor felült, hogy szemből is megcsodálhassa, Laihil ékes, színekben ponpázó alkalmi fejdíszét.
- Méltó kiegészítője, válladat takaró, hosszú, aranyszőke hajadnak.
Gyimi úgy gondolta, "nem fontos, mi van a hajában, bármi jól állna Laihilnek, az ő szépségével, minden más is megszépül". Ekkor egy mókus kezdett zörögni a fa, már hiányos lombkoronájában.
- Nézd csak, télire gyűjtöget.
Gyimi
Gyimi

Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Oct. 31.
Age : 35

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Laihil Szer. Nov. 02, 2011 12:36 pm

- Igazán sajnálom. És bánhatja az a másik leányzó.
Mondta, de már nem fecseg többet, mert Gyimi a mókusra mutatott. Behunyta szemeit és erősen koncentrált. Majd egy kis idő múlva egy dió gördült elé.
- Ez az én különleges képességem. Tudok a növényekkel beszélni. A közelben lévő diófát kértem meg, hogy adjon nekem egy diót.
Megfogta a tenyerébe és kinyújtotta kezét és várt. Nem kellett sokat mert a mókus odament, kivette a nő kezéből a diót, eltűnt, majd egy kis idő múlva visza is tért az állatka és megállt Laihil előtt.
- Látod Gyimi! Milyen kis mohó. De sajnos nincs több.
A mókust tulajdonképpen nem érdekelte a dió, hanem felmászott Laihil kezébe, ott összegömbölyödött és úgy nézett rá a két tündére.
- Néha elfelejtem, hogy milyen jó Lombtündének lenni. Az állatok és a növények nem félnek tőlünk. És, ahogy látom ez a kis mókuska egyenesen biztonságban érzi magát. Adjunk neki nevet. Ezt rád bízom.
Nézett kedvesen Gyimire. Igazából furcsán érezte magát, hiszen régen volt ilyen jó társasága és régen tudta magát ennyire elengedni valakivel. Gyanított valamit, de nem akarta elkiabálni a dolgot, hiszen még csak most ismerte meg a fiút.
Laihil
Laihil
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Gyimi Szer. Nov. 02, 2011 12:56 pm

- Nem bánta, hisz az ő szíve foglalt volt, nem is tudta, hogy irányában érzelmeket táplálok.
Gyimi elcsodálkozott Laihil képességén, és örömmel nézte, amint a kis állat elszaladt a gyümölccsel.
- Ez igazán szép, és kedves cselekedet volt.
Jegyezte meg Gyimi, és a melegség, amit a szívében érzett Laihil tette nyomán, rügyet fakasztott, annak a fának az egyik ágán, amelyik tövében békésen beszélgettek.
- Szerintem vissza fog jönni a mókus.
Szólalt meg halkan a fiú. Ekkor valóban feltűnt ismét, odaállt Laihil elé, nézte egy percig, majd egy ugrással, kényelembe helyezte magát a lány gyengéd, és oltalmazó karjaiban.
- Sok-sok évig gyakoroltam, mire sikerült megtanulni az állatokkal kommunikálni. Az imént, mikor elvette a diót, felajánlottam, hogy segítek neki gyümölcsöt keresni télire, ha visszajön, és velünk pihen.
S közben szemérmetlen mosollyal nézett Laihilre, mert neki is volt, egy különleges képessége.
- Van neki neve, Thor-nak hívják, ő mondta.
Gyimi ekkor láttott valami hihetetlen erőt Laihil tekintetében, de nem tudta mi okból csillantak fel, eme gyönyörű szemek, mint ezer csillag.
Gyimi
Gyimi

Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Oct. 31.
Age : 35

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Laihil Szer. Nov. 02, 2011 1:04 pm

Gyimi szavai villámcsapásként érték.
- Tényleg tudsz az állatokkal beszélni? De hát..
Itt egy kicsit megállt vett egy nagy levegőt.
- Én a növényekkel, te az állatokkal. Igazán kiegészítjük egymást.
Mondta higadtan, de belül nem volt az. Ilyet még soha nem tapasztalt. Valóban képesek a tündék így vonzani egymást? Igaz Shiramorral való találkozás sem volt teljesen másképpen annak idején.
- Most megleptél. És Thor az igazán szép név.
Mondta ezt inkább a mókusnak és megsimogatta a fejecskéjét.
- Na de most már ideje bemenni, mert sötét van és mint tudjuk, ez az a napszak, ami a vámpíroknak kedvez. Ma itt alszok a központba, számodra is van az emeleten egy szoba. Addig maradsz itt ameddig akarsz.
A mókust letette a központi fa tövébe, majd belépett a központ kapuján. Megállt a lépcső aljában.
- Köszönöm ezt a szép délutánt. Igazán jól éreztem magam és remélem mihamarabb látni foglak.
Megölelte a fiút, majd gyorsan megfordult és egy kis pír kíséretében felfutott a lépcsőn.
Laihil
Laihil
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Gyimi Szer. Nov. 02, 2011 1:30 pm

Gyiminek is úgy tűnt, hogy kiegészítik egymást Laihillel.
- Magam is gondoltam már arra, hogy beljebb kéne húzódnunk.
"Remélem egymás mellett lesz a szobánk", gondolta magában a fiú.
- Úgy vélem, nem csak egy éjszakára maradok Álomfalván.
Sejtelmes mosolyával, és és eme rövid mondatával, tűzet gyújtott Laihil szívében, mely tűz rögtön kiült a lány tekintetére.
- Viszlát Thor.
Miután a mókust maguk mögött hagyták, az ajtón túl, gyertyát gyújtottak, és tovább folytatták, az egész napos beszélgetést.
- Nem volt hiába való, a mai nap, tetszik az a hely.
Gyimi is bízott a mihamarabbi találkozásban, és nem is csak egyszeri találkozásra gondolt már.
- Szeretném megragadni az alkalmat, hogy megköszönjem a szívélyes fogadtatást, a kedves bánásmódot, és a végtelen bizalmat, mellyel megajándékoztál engem, egy ismeretlent.
Laihil ölelésétől, teljesen megilletődött, egyáltalán nem számított rá, de kedves, és pozitív gesztusnak vélte, és gyengéden magához szorította a lányt. Mind ez egy pillanat eseményének tudható be. Majd mikor a lány elfordult, és felsietett az emeletre, Gyimi annyit fűzött még hozzá.
- Ha nem jön álom a szemedre, bátran gyere be szobámba, és folytatjuk eszmecserénket is, bármiről, ha szeretnél beszélgetni...
Majd nézte amint Laihil kecses mozgásával, aranyló hajával, kedves bájával, és elragadó mosolyával eltűnik az utolsó lépcsőfokok vonalában, a mennyezet takarásában. Majd ő is felment az emeleti részbe, és elfoglalt kicsi, de szolid, ellenben annál barátságosabb szobáját, hogy ezen hosszú nap után álomra hajtsa fejét,
Gyimi
Gyimi

Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Oct. 31.
Age : 35

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Laihil Szer. Nov. 02, 2011 1:44 pm

Laihil nagyon is jól hallotta a fiú utolsó mondatát. Gyorsan átöltözött. Halvány arany ruhát vett magára. Leült az ágyra és tanakodott.
" ilyen ifjú kori érzelmek tombolnak bennem? És kedvem van átmenni. De mi van ha nem jól értettem? És mi van ha ő nem gondolja úgy, ahogyan én"
Kissé zavarban volt, de a vére hajtotta és lábai elindultak. Megállt a fiú szobájának ajtajánál és bekopogott. Lesz, ami lesz alapon.
Laihil
Laihil
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Gyimi Szer. Nov. 02, 2011 2:02 pm

- Nincs bent senki!
Hangzott el a mondat, de nem az ajtón túlról, hanem Laihil mögül. Megfordult, és meglepetten nézett a fiúra, aki nagy kerek szemekkel nézett vissza rá. Eddig is szépnek tartotta a lány, de ebben a sejtelmes ruhában, nagyobb tűz gyúlt Gyimi lelkében Laihil iránt, mint eddig bárki más irányában.
- Csak leszaladtam egy gyümölcsért. Kérsz? Hoztam neked is.
Gyimi kezében egy alma, egy barack, és egy körte volt.
- Nem tudtam melyiket szereted, így mindből hoztam egyet.
Laihil elvette az almát, majd rögtön bele is harapott, látszott, hogy az a kedvence.
- Kerülj beljebb szerény lakomba.
Mire leültek az ágyra, ami csak pár méterre van az ajtótól, már el is fogyott a gyümölcs. Ekkor már Gyimi nem tudott parancsolni lángoló érzéseinek, megfogta Laihil mindkét kezét, mélyen belenézett, a lány szemébe, mint ha az egész univerzum kiolvasható lenne belőle. Közel hajolt hozzá, hogy megcsókolja, lassan közelített ajkával, Laihil ajkaihoz, hogy biztos lehessen benne, a lány is ugyan azt szeretné.
Gyimi
Gyimi

Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Oct. 31.
Age : 35

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Laihil Szer. Nov. 02, 2011 2:17 pm

-Jaj de szeretem a gyümölcsöt!
Mondta talán a megszokottnál hangosabban. El is szálltak aggodalmai. Kivette az almát és jóízűen elrágcsálta. Aztán leültek az ágyra és Gyimi közelített felé. Tudta, hogy mit akar és viszonozta. Összeért az ajkuk és a lány szíve mohón zakatolni kezdett. Kis idő után elhúzódott.
- Ezt még nem szabadna. De jól esett.
Mondta nevetve.
- Szerintem mára legyen ennyi elég. Ugye megérted?
Elnézett, hiszen a férje óta senki nem csókolta meg. Többről még csak álmodni sem mert.
- Tetszik a szobád? Én csináltam meg. Tudod hallottam az erdő suttogásából, hogy érkezett valaki, egy Lombtünde, és én ilyenkor mindig berendezek egy szobát, hiszen az első útja általában idevezet az idegeneknek.
Mondta kedvesen és reménykedett abban, hogy a fiú nem sértődik meg rá.
Laihil
Laihil
Moderátor
Moderátor

Hozzászólások száma : 52
Join date : 2011. Jul. 18.

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Gyimi Szer. Nov. 02, 2011 2:28 pm

A csók hatására, szinte együtt zakatolt a két Lombtünde szíve, mint a gyorsvonat.
- Megérte, hogy szokatlan, még a gondolat is, nem csak az érzés, hogy valaki ilyen hirtelen, és ennyire gyorsan közeledik hozzád. Remélem azért nem voltam nagyon tolakodó?.
Szabadkozott kicsit a fiú, de érezte, hogy nem, hisz Laihil visszacsókolt.
- Mióta eljöttem a Vízitündéktől, az óta nem volt hasonló kényelemben, és pompában részem. Több ez, mint amire számítottam. Kezed ügyességét, csak dicsérő szavak ékesíthetik.
- Bízom benne, hogy az imént történtek, nem szegik kedved, a velem való, jövőbeni beszélgetéseket, vagy programokat.
Gyimi
Gyimi

Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Oct. 31.
Age : 35

Vissza az elejére Go down

Lombtünde központ Empty Re: Lombtünde központ

Témanyitás  Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.